2016’da İnternette En Çok GTA 5 Arandı

2016’da İnternette En Çok GTA 5 Arandı promegaweb izmir web tasarım
2016’da İnternette En Çok GTA 5 Arandı promegaweb izmir web tasarım

Yandex, 1 Ocak – 30 Kasım tarihleri arasında Türk oyunseverlerin en çok aradıkları bilgisayar oyunlarını araştırdı. Açık uçlu aksiyon-macera (open world action-adventure) oyun türünün en bilinen örneklerinden olan Grand Theft Auto, Türk oyuncular tarafından tercih edilmeye devam ediyor. 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyun dünyasının en çok konuşulan oyunu olan GTA V’te oyuncular; Michael De Santa, Trevor Philips ve Franklin Clinton isimli karakterlerin hayali yerleşim yerleri Los Santos ve San Andreas’taki hikâyelerini yönlendiriyorlar.

Yerli oyunun büyük başarısı

İlk ve tek Türk yapımı MMOFPS oyunu olan Zula ise Üsküdar, İstanbul Metrosu, Kuzey Irak ve Trabzon-Uzungöl gibi haritalarının yanı sıra Demir Erez, Şahin Kılıç, Eşref Dayı ve Azad Kara gibi karakterleriyle Yandex verilerine göre GTA V’in ardından ikinci sırada yer aldı.

Listenin üçüncü sırasında ise dünyanın en çok tercih edilen futbol oyunu EA Sports’un FIFA serisi kendisine yer buldu. Kullanıcılar, Türkçe dil seçeneğinin de olduğu FIFA 17’nin yanı sıra FIFA 16’yla ilgili aramalarına da yıl boyunca devam ettiler.

Aksiyon-macera, FPS ve spor oyunları önde

Türk oyunseverlerin 2016 yılı boyunca yaptıkları aramalarda daha çok, açık uçlu aksiyon-macera, spor, FPS (birinci şahıs nişancı – first person shooter), araba yarışı, strateji ve simülasyon gibi oyun türlerini tercih ettikleri görüldü.

2016’nın en çok aranan 20 oyunu

1. Grand Theft Auto V


2. Zula


3. EA Sports – FIFA Serisi


4. Need for Speed


5. League of Legends


6. Pro Evolution Soccer (PES) 2017


7. Mortal Kombat


8. Hitman


9. Call of Duty Modern Warfare


10. Battlefield 1


11. Overwatch


12. Far Cry Priminal


13. Football Manager 2016


14. American Truck Simulator


15. NBA 2K16


16. Battlefield 4


17. Mafia III


18. Medal of Honor


19. Rainbow Six Siege


20. Portal 2

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.