Alternatif İşletim Sistemi Sailfish’li Telefon Jolla C Çıktı

Alternatif İşletim Sistemi Sailfish’li Telefon Jolla C Çıktı promegaweb izmir web tasarım

Cep telefonu ve tablet işletim sistemlerinde Android ve iOS başı çekiyor olsa da, farklı tatlar arayanlar için deneysel girişimler de yok değil. Bunlardan biri olan Sailfish, farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu işletim sistemini taşıyan yeni bir akıllı telefon modeli olan Jolla C duyuruldu ve yakın zamanlarda pazarda kendine yer bulacak.

Mobil teknolojilerin doğduğu ülke olan Finlandiya’da kurulan Jolla adlı şirket, Sailfish sistemine sahip akıllı telefon modeli Jolla C’yi kısa süre önce tanıttı. Nokia’dan ayrılan yöneticiler tarafından kurulan bu şirket, hem yazılım hem de donanım tarafında renkli ve farklı duran çözümler üzerine çalışıyor. Şirketin ilk telefonu dört yıl önce piyasaya çıkmıştı.

Yeni Jolla C’nin 5 inçlik HD ekranı oldukça kaliteli görüntü veriyor. Mobil Dünya Kongresi’nde deneme şansı bulduğumuz bu telefon, 1,3 GHz gücünde çalışan Snapdragon 212 işlemciye sahip. 2 GB RAM’e, 16 GB’lık genişletilebilir dahili hafıza eşlik ediyor. Telefonun arka kamerası 8, ön kamerası 2 megapiksel çözünürlük sunuyor. Uzun kullanım için cihazda 2500 mAh pil kullanılmış.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.