Apple’dan Eğlenceli Video Üretme Uygulaması: Clips

Apple’dan Eğlenceli Video Üretme Uygulaması: Clips
Apple’dan Eğlenceli Video Üretme Uygulaması: Clips


Clips ile birlikte, kullanıcıların yalnızca seslerini kullanarak animasyonlu alt yazılar ve başlıklar oluşturmasını sağlayacak çığır açıcı bir özellik olan Canlı Başlıklar özelliği de kullanıma sunuluyor. Çizgi roman filtreleri, konuşma balonları, şekiller ve tam ekran animasyonlu posterler gibi eğlenceli efektler Clips ile yapılmış videoların kişiliğini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

Clips, iPhone ve iPad kullanıcılarına kendilerini video aracılığıyla ifade etmeleri için yeni bir yöntem sunuyor ve kullanımı inanılmaz derecede basit. Clips için tasarlanan efektler, filtreler ve mükemmel yeni Canlı Başlıklar özelliğiyle, herkes sadece birkaç dokunuşla harika görünen, kolayca paylaşılabilir videolar yapabiliyor.

Çekmek ve düzenlemek çok kolay

Clips ile kullanıcılar iPhone veya iPad’de zaman çizelgeleri, izler veya karmaşık düzenleme araçları olmadan birden fazla klip içeren videolar oluşturabilirler. Tek bir düğmeyi basılı tutarak canlı videolar veya fotoğraflar çekebilir ya da bu videoları veya fotoğrafları Fotoğraf Arşivi’ne ekleyebilirler. Ardından, sanatsal filtreler, konuşma balonları, şekiller veya emoji ekleyebilirler. Animasyonlu arka planlar ve özelleştirilebilir metin ile tam ekran posterler de eklenebilir. Clips uygulamasında aralarından seçim yapılabileceğiniz onlarca müzik parçası bulunur ve bu parçalar videonun uzunluğuna otomatik olarak uyum sağlar.

Animasyonlu başlıklar zenginleştiriyor

Clips’te bulunan Canlı Başlıklar ile, kullanıcılar yalnızca seslerini kullanarak animasyonlu alt yazılar ve başlıklar ekleyebilirler. Alt yazılar, kullanıcı konuşurken otomatik olarak oluşturulur ve kullanıcının sesi ile mükemmel bir uyum içinde olacak biçimde ekranda görünür. Kullanıcılar farklı stilleri karıştırabilir, eşleştirebilirler ve metni ve noktalama işaretlerini ayarlamak için herhangi bir başlığa dokunabilir veya satır içi emoji bile ekleyebilirler. Canlı Başlıklar 36 farklı dili destekler.

Çek, tarzını ver, sosyal medyada paylaş

Clips ile yapılan videolar Instagram, Facebook, YouTube, Vimeo ve diğer popüler sosyal paylaşım ağları ve video web sitelerinde doğrudan paylaşılabilir. Clips, kullanıcıları Mesajlar’da arkadaşlarıyla paylaşmak istedikleri videolarda görünen kişiler ve kullanıcıların en sık paylaşım yaptığı kişilere göre, bu videoların kimlerle paylaşılabileceğini önerebilir. Önerilen bir isim seçildiğinde Clips videoyu doğrudan Mesajlar’a eklediği için tek bir dokunuşla göndermeye hazır olur.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.