Arabada Uyumayı Seven Bebekler İçin Ford’dan Akıllı Beşik

Arabada Uyumayı Seven Bebekler İçin Ford’dan Akıllı Beşik
Arabada Uyumayı Seven Bebekler İçin Ford’dan Akıllı Beşik

Yeni doğan bebeğinizi veya küçük çocuğunuzu otomobilinizle gezdirerek uyutmaya çalışmak zahmetli olduğu kadar güvensiz de. Üstelik bu yöntem sürdürülebilir de değil. Neyse ki Ford’un bir çözümü var. “Max Motor Dreams” adlı bu akıllı beşik, bir sürücüye veya herhangi bir gaza ihtiyaç duymadan, hareket eden bir otomobilin hafif nem ve titreşimlerini bebeğe hissettiriyor. Ford’un yaptığı basın açıklamasına göre, yeni anne-babalar, çocuklarının ilk yılında 44 günlük uykuyu kaybediyorlar. Çoğu zaman bir gece sürüşü bebeği sakin tutabiliyor ve bu sayede anne-baba da biraz daha uzun süre uyku çekebilecek.

Sokak ışıkları bile düşünülmüş

Bebeklerin konforu kadar ebeveynler için de can sıkıcı olan bu durumu düzeltmek iç Ford, hareket ve motor gürültüsünü simüle edecek bir ürün geliştirdi. Sokak aydınlatmasına kadar tüm detayların düşünüldüğü beşik, normal bir bebek yatağına benziyor, ancak bir akıllı telefon uygulaması sayesinde çok daha fazlasına sahip.

Gece sürüşleri güvenli değil

Ford uzmanları anne ve babalarla uzun süren görüşmeler gerçekleştirerek ideal ürün için araştırmalarını başlattı. Anne-babaların bu konudaki umutsuz durumunu düzeltmek için yola çıktıklarını söyleyen Max Motor Dreams tasarımcısı Alejandro López Bravo, “Tasarımı yaratmada en büyük yardımcımız ebeveynler oldu. Aile arabasındaki yolculuk bebeklerini uyutmak için harikalar yaratabilirken, zavallı anne-babalar uykusuz kalıyor ve bu süre içinde direksiyon başında dikkatli olmaları gibi bir zorunlulukları var. Max Motor Dreams, bir çok insanın gündelik hayatını biraz daha iyi hale getirebilir” şeklinde konuştuk.

Çıkış tarihi belli değil

Yatağın içindeki hoparlör motor sesleri çıkarıyor, beşik tabanı yavaşça kayıyor, hareket eden bir aracın hissini yapay olarak yeniden yaratıyor. Sokak lambalarını taklit etmek için yanıp sönen LED ışıklarla kaplanmış olan Max Motor Dreams, geliştirilme aşamasında ve Ford’un amacı bir an önce bu ürünü gözlerinden uyku akan anne-babalara sunmak.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.