Başarılı e-Ticaret siteleri nasıl yapılır?

Başarılı e-Ticaret siteleri nasıl yapılır?

Başarılı bir e-Ticaret sitesi kurmak için yapılması gerekenler.

Eticaret sektörüne girip başarılı olmak istiyorsanız ilk olarak kesinlikle orjinal fikirlere sahip olmanız lazım.

Eticaret in zirvesindeki isimlere baktığımız zaman hep orjinal fikirleri görmekteyiz. Sahibinden veya N11 gibi bir sitenin aynısını yapma gibi bir fikriniz var ise şimdiden değiştirmenizde fayda var.

Diğer sitelere göre fark yaratmayı hedefleyin. Giyim üzerine bir siteniz olduğunu varsayarsak sizi diğer sitelerden ayıran özendirecek ve tercih ettirecek bir fikir ile yürüyün.

Akılda kalıcı bir isim bulmanız sizi 1 adım daha ileri taşır. Örneğin Tutyakala,Gittigidiyor,amazon vb..

Sırtınızı güvenle yaslayabileceğiniz bir E-Ticaret paketi edinin. Günümüzde bu paketler üzerine kurulmuş bir çok firma var. Kendinize uygun bir firma ile anlaşmanızda fayda var. Bedava paketleri tercih etme gibi bir fikriniz varsa gönüllü yazılımcılar tarafından yazıldığını ve güvenlik açıklarına karşı savunmasız kalabileceğinizi unutmayın.

Konseptinize uygun bir blogunuz olsun. İnsanların girip özgürce bilgi alabilecekleri bir blog sizin itibarınızı arttırır ve Google da yükselmenizi kolaylaştırır

Reklam ve pazarlamaya yüklenin. Örneğin; A ve B şirketleri var, ikiside bu sektörde yeni; A şirketi 1.Sınıf, B şirketi 2. sınıf ürün satıyor fakat A şirketine göre reklama daha fazla önem veriyor. B şirketinin daha fazla ilgi göreceği su kaçırmaz bir gerçektir. Aktif Web site ve Blog lara sponsor olmakta çok güçlü bir reklam tekniğidir. Sponsor firmalar kullanıcıların çoğu zaman dikkatini çeker. Sosyal medya hesaplarınız olsun, sosyal medya çağımızın en büyük platformlarından biridir, Sosyal medya hesaplarınızdan reklam verirken diğerlerine göre daha az vakit kaybedersiniz. Etki tepki altında saniyede binlerce kişiye ulaşabilir ve bunun için fazla para harcamanıza gerek yok bile.

E-Bülteniniz olmalı bu sayede mail yoluyla kullanıcılara ulaşmanız çok basittir. Tabi E-Bülten e abone olmaları için üyeleri teşvik etmenizde gerekecektir.

Müşteri odaklı olun, “Müşteri daima haklıdır” felsefesini benimseyin. Eğer müşteriler tarafından bi konu üzerine yoğun memnunsuzluklar varsa bütçenize zararı olsa dahi dikkate alın. Müşteriyi her daim dinleyin ve müşteriyi etkileyecek çözümler ile karşılık verin.

Satacağınız ürünler için sağlam tedarikçiler edinin. Olabildiğince kaliteli ve uygun fiyata almanız hem satışınıza, hem kazancınıza, hemde itibarınıza doğrudan etki edecektir.

İşinizin her zaman iyi gideceği gibi bir kaide yok. Tabikide krizler ve yükselişler yaşayacaksınız. Krizlerde A, B, C, hatta D planınız bile olmalı. Müşteriyi tekrardan kazanmak için olabildiğince yoğun çalışın.

Yaptığınız işte olabildiğince yasal olun. Avukatınız ve Muhasebeciniz ile olabildiğince görüşüp her türlü tehlikeye karşı hazır olun.

Ödeme yöntemleriniz olabildiğince fazla olsun. Bankalardan Sanal Pos almanız gerekiyor. Bankalardan Sanal Pos alamamanız durumunda Sanal Pos sunan firmalar ile anlaşmanız uygun olur.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.