Başka Sitelerden Sitenize Bağlantı

Başka Sitelerden Sitenize Bağlantı

Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve arama sonuçlarımızda sitelerinizin daha fazla görünmesini sağlar.

 

Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve arama sonuçlarımızda sitelerinizin daha fazla görünmesini sağlar. Bir aramanın sonuçlarını döndürürken, Google, her bir arama için önemi ve alakalı sayfaları görüntülemek için PageRank’i (bir sayfanın önemine ilişkin görüşümüz) gelişmiş metin eşleme teknikleriyle birleştirir. Google, bir sayfanın PageRank değerlendirmesinin parçası olarak aldığı oyları sayar ve bunu yaparken, A sayfasından B sayfasına olan bir bağlantıyı A sayfasının B sayfasına verdiği bir oy olarak yorumlar. Kendileri “önemli” olan sayfalar tarafından verilen oylar daha fazla ağırlıklı kabul edilir ve diğer sayfaların “önemli” hale gelmesine yardımcı olur.

Algoritmalarımızın doğal bağlantıları doğal olmayanlardan ayırt edebileceğini unutmayın. Başka siteler içeriğinizi değerli bulduğunda ve ziyaretçileri açısından yararlı olabileceğini düşündüğünde, web’in dinamik doğasının bir parçası olarak, sitenize doğal bağlantılar oluşturulur. Sitenize yönelik doğal olmayan bağlantılar, sitenizin arama motorlarına daha popüler görünmesi için buraya özellikle yerleştirilmiştir. Bu tür bağlantılardan bazıları (bağlantı şemaları ve giriş sayfaları gibi), web yöneticisi yönergelerimizde ele alınmıştır.

Sitelerinizin dizine eklenmesi ve sıralanması için sadece doğal bağlantılar yararlıdır.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.