Bir eticaret sitesi neden mobil uyumlu yapılmalıdır?

Bir eticaret sitesi neden mobil uyumlu yapılmalıdır?

E-Ticaret sitenize mobil bir cihazdan giren bir ziyaretçi düşünün. Bu ziyaretçi eticaret sitenizi kolayca inceleyerek aradığı ürünü bulabiliyor mu, yoksa eticaret sitesinin kullanımı çok mu zor?

Bir eticaret sitesinin masaüstü sürümünün mobil bir cihazdan görüntülenmesi ve kullanılması zor olabilir. Ziyaretçinin, mobil uyumlu olmayan eticaret sitesini inceleyebilmek için sıkıştırma veya yakınlaştırma yapması gerekebilir. Ziyaretçiler bunu moral bozucu bir deneyim olarak görür ve büyük olasılıkla eticaret sitesinden çıkarlar. Alternatif olarak, mobil uyumlu bir eticaret sitesi kolayca okunabilir ve hemen kullanılabilir.

Türkiye’de, akıllı telefon kullanıcılarının %94’ü internet’e telefonlarından girmektedir. İşin ilginç tarafı, mobil den internete girmenin %77’si evden veya iş yerinden yapılmaktadır; bu mekânlarda büyük olasılıkla masaüstü bilgisayarlar da mevcuttur.

Mobil eticaret sitesi, işiniz için kritik önem taşır ve bu önemini korumaya devam edecektir. Çok iyi bir eticaret sitesine sahip olsanız dahi, ziyaretçilerin mobil cihazlarını kullanarak eticaret sitenizi ziyaret ettiklerinde iyi bir deneyim yaşayıp yaşamadıklarından emin olunuz.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.