C2B – Consumer to Business

C2B - Consumer to Business

C2B – Consumer to Business; C2B, bir tüketici ya da son kullanıcı bir organizasyon için, bir mal veya hizmeti tedarik etme amaçlı kullanılan ticaret türüdür.

C2B, bir tüketici ya da son kullanıcı bir organizasyon için, bir mal veya hizmeti tedarik etme amaçlı kullanılan ticaret türüdür.

İşletmeler tüketici tüketimi için ürün ve hizmetleri üretmek nerede, B2C modeli tersidir. Fikir bireysel / son kullanıcı iş bir iş süreci tamamlamak ya da rekabet avantajı kazanmak için kullanabileceğiniz bir ürün veya hizmet sağlamasıdır.

Bir tüketici tüketicinin ürünlerini pazarlamak için bir ücret tabanlı fırsat bir iş sağlıyorsa bu bir örnek olacaktır. Bir gıda şirketi örneğin, kendi ürünlerini pazarlamak için bir gıda blogger ödeme başladı eğer bir C2B E-Ticaret iş modeli oluşturulmuş olacaktır. Bir web sitesi sahibi blog yazılarını, video ya da podcast yoluyla, ürün veya hizmet yorumlayan olabilir. Bu aynı zamanda tüketici web sitesinde ücretli reklam alanı içerebilir. Google Adwords / Adsense blogcular reklamlar için ödenebilir hangi süreci basitleştirerek ilişki bu tür sağladı. Bir tüketici gibi sevk işe siteleri bu ihtiyacı, yerine getirmek için bir ihtiyaç ve çeşitli işletmeler teklif belirttiğinde C2B E-Ticaret bir diğer olası şeklidir.

C2B ilişki yerine getirilmesi için, oyuncular açıkça tanımlanmalıdır. Tüketici bir işi yada bir hizmeti iyi sunmak için çabalar, bu işlemi yapan herhangi bir birey olabilir. Örnekler önce belirtildiği gibi bir blogger, ya da işletmeler için bir fotoğrafçı sunan hazır görüntüler olabilir. Bu aynı zamanda bir anket site üzerinden bir anket cevap, ya da sevk işe siteleri aracılığıyla birisi bakarak iş işe hizmet sunan birisi olabilir.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.