Domain Park Etme – Park Sayfası Nedir?

Domain Park Etme – Park Sayfası Nedir?

Terim anlamı olarak alınan domainin park edilmesi ve sahibine gelir sağlaması amacıyla elde tutulan sayfalardır.

Domain park etme diğer adıyla domain parking gerçek anlamda kullanmadığınız ve bu alan adıyla gelir elde etmenizi sağlayan işlemdir.
Domain park etme işleminin sebeplerini sayacak olursak;
İleri zamanlarda hayata geçirmeyi planladığınız proje için aldığınız alan adını park edebilirsiniz. Şu an beklemede olduğunu fakat projenin yakın tarihte hayata geçeceğini göstermek için kullanabilirsiniz.
Gerçekleştirmeyi planladığınız projenin yapım aşamasında olduğunu ziyaretçilere göstermek için kullanabilirsiniz.
Domain yani alan adı park etme işlemlerinden (reklam vs.) para kazanmak için kullanabilirsiniz.
Alan adını satmak isteyip park ederseniz satışı yapılana kadar bu alan adı üzerinden para kazanmak için kullanılabilir.
Domain Parking İşleminden Para Kazanmak
Domain parking işlemi doğru şekilde ve doğru firmalarla işbirliği yaparak size gelir sağlayabilir. Şöyle ki; domain parking alan adının sahip olduğu doğal ziyaretçi kaynağından faydalanarak domaini parka çekip para kazanmaya yarayan bir işlemdir. Ancak bunun için bir reklam tanıtım firmasıyla çalışmanız gerekir. Domaini reklam şirketine yönlendirmeniz gerekir.
Birçok domain firması bu hizmeti sunmaktadır. Örnek olarak eskiden web sitesi kurulu olan bir domaini kapatmaya karar verirseniz, sitenin sahip olduğu hit sayesinde bir süre daha para kazanmaya devam edebilirsiniz. Siz domaini reklam firmasına yönlendirdikten sonra alan adını ziyaret eden kişiler boş bir sayfayla karşılaşmak yerine alan adının park edilmiş olduğunu belirten bir mesaj ve reklamlarla karşılaşacaklardır. Ziyaretçilerin tıkladığı her reklam için reklam firması size bu tutarı gönderir.
Arama motorları üzerinde süresi uzatılmadığı için düşmüş birçok alan adı vardır. Bu alan adlarını sadece elinizde tutarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Günümüzde binlerce alan adı park edilmiş durumdadır ve sahiplerine gelir sağlamaktadır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.