E-ticaret İçin Seo İpuçları Nelerdir?

E-ticaret İçin Seo İpuçları Nelerdir?

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu), Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarında reklamsız, organik şekilde üst sıralarda çıkmak için yapılan çalışmaların geneline denir.

Seo, internet dünyasında yer alan tüm web siteleri için önemlidir. Ancak e-ticaret siteleri için ayrı bir önemi vardır. Çünkü e-ticaret sitelerinin önemi gittikçe artmakta, insanlar internet üzerinden alışverişe hızla yönelmektedir.
E-ticaret siteleri aynı zamanda firma ve kişiler için gelir kaynağı olduğu için, bu sektörde ciddi bir rekabet vardır. E-ticaret sitelerinin sahipleri rekabet edebilmek için seo çalışmalarına büyük önem verirler. Bunun sebebi insanların bir ürünü arama motorlarında arattıklarında ilk sıralardaki e-ticaret sitelerini tercih etmesi ve ürün o e-ticaret sitelerinden satın almasıdır.
Sizin de bir e-ticaret siteniz varsa ya da e-ticaret sitesi kurmak istiyorum diyorsanız size e-ticaret seo’suyla ilgili ipuçları vereceğiz.
Temiz Kod Yapısı: Arama motorlarının dikkat ettiği en önemli unsurlardan birisi e-ticaret sitenizin temiz ve düzenli bir kod yapısına sahip olmasıdır. Bu özellik e-ticaret sitenizin arama motorları tarafından daha hızlı okunmasını sağlar.
Ürün Açıklama ve Anahtar Kelimeler: Ürün açıklamalarınız ve anahtar kelimeleriniz satacağınız ürünü yansıtmalıdır. Kullanıcıların o ürünü hangi kelimelerle arattığını araştırın ve kendiniz o ürünü arayacak olsanız bunu hangi kelimelerle gerçekleştirirdiniz, bunu belirleyin ve o kelimelere odaklanın. Açıklamalarınız 150 karakteri geçmemeli, çok uzun ve anlamsız açıklamalardan kaçınılmalıdır. Ürünlerinizi tam manasıyla anlatan en iyi açıklamayı yazmaya çalışmalısınız. Anahtar kelimelerde ise en fazla 6 anahtar kelime kullanmalısınız ve bunların hepsi ürününüzle alakalı olmalıdır.
Blog Sitesi Oluşturmak: E-ticaret sitenize bağlı bir blog sitesi oluşturun. Bunu subdomain olarak (Örn; blog.siteniz.com) veya alan adınıza ek olarak (Örn; siteniz.com/blog) sağlayabilirsiniz. Bu blog sitenizden düzenli olarak dikkat çekici makaleler yayınlayın ve yayınladığınız makalelerinizden ilgili ürünlere link verin. Böylece bir kullanıcı trafiği sağlamış olacak ve kendi reklamınızı kendi sitenizde yapmış olacaksınız. Blog sitenize ekleyeceğiniz makaleler tamamen özgün olmalı ve kesinlikle kopyala yapıştır içerikler yayınlamamalısınız. Günde en az bir makale yayınlayın. Ancak çok fazla makale yayınlayarak da okuyucularınızı bunaltmayın.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.