E-ticaret Sitesi Fiyatları, Türleri ve Farkları

c2c sanal pazaryeri promegaweb izmir
c2c sanal pazaryeri promegaweb izmir

Birçok girişimci çağımızın mesleği e-ticaret sektörüne giriş yapmayı hedefliyor. İnternet üzerinden e-ticaret sitesi fiyatları ve e ticaret paketleri hakkında araştırmalar yapıyorlar.

E ticaret sitesi fiyatları kullanılan altyapıya, size sunduğu özelliklere, kullanım genişliğine göre farklar gösterebilmektedir. E-ticaret paketlerimizi ve fiyatlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Günümüzde e-ticaret yaygınlaşmasıyla birlikte bir e-ticaret sitesi sahibi olmak artık büyük meblağlar gerektirmiyor. Her bütçeye ve her kullanım amacına uygun e-ticaret paketlerine kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Öncelikle e-ticaret türlerinden ve farklarından bahsederek eticaret sitesi fiyatlarını açıklamaya çalışalım.

B2C E-ticaret: Satıcıdan son kullanıcıya doğru yapılan e-ticaret türüdür. Siz ürünlerinizi kendi sitenizde doğrudan müşterilere sunuyorsanız bu B2C e-ticaret türüdür. Burada herhangi bir komisyon vb. ödemeden kendi sanal mağazanızda kendi ürünlerinizi satarsınız. Gerçek hayattaki bir mağaza gibi düşünebilirsiniz. Ödeyeceğiniz tek ücret kira olarak düşünebileceğiniz hosting yani barındırma hizmetidir. Çeşitli ödeme yöntemleri kullanabilirsiniz.

C2C E-ticaret: Bu e-ticaret türünü AVM mantığıyla düşünebilirsiniz. Sitenize ürünlerini satmak isteyen satıcılar üye olurlar ve ürün satışını gerçekleştirirler, sizde bir komisyon alarak gelir elde edersiniz. Kendi e-ticaret sitesini açmak istemeyen satıcılar ya da bu tarz siteler müşteriler tarafından daha fazla tercih edildiği için satışlarını burada gerçekleştirmek isteyen satıcılar mağaza açarlar. Bir B2C siteye müşterilerin ulaşması daha zordur. C2C e-ticaretsitelerinin sayısı henüz çok fazla olmadığı için daha kolay ulaşılabilir durumdadır. Bu da bu tarz eticaret sitelerini cazip kılmaktadır. Müşteriler ise güvenlik açısından ve çeşitli ürünleri farklı fiyatlara bulabildikleri için tercih ederler. Bir C2C sitesinden ne kadar çok kişi alışveriş yaparsa ve ne kadar çok trafik alırsa satıcılar bu e-ticaret sitesinde mağaza açmak isteyeceklerdir.

B2B E-ticaret: Bayiler arasında genellikle toptan satışlarda kullanılan e-ticaret türüdür.

E-ticaret Sitesi Fiyatları

Daha öncede söylediğimiz gibi e-ticaret sitesi fiyatları farklılık göstermektedir. B2C e-ticaret siteleri daha uygun fiyatlara alınabilir durumdadır. Hatta ücretsiz e-ticaret yazılımı sunan firmalarda vardır. Ancak bu tarz yazılımlara güvenmeniz kesinlikle önerilmez. Sonuçta e-ticaret sitenizde bir para akışı olacaktır. Bunun güvenliğini kesinlikle tehlikeye atmamalısınız. Herhangi bir saldırıda müşterilerinizin bilgileri tehlikeye girecektir ve bu başınıza ciddi dertler açabilmektedir. Size önerimiz güvenilir bir firmadan bu hizmeti almanız olacaktır. E-ticaret sitelerinde güvenlik üst düzeyde tutulmalıdır. Aksi takdirde ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Hizmeti alacağınız firmanın referanslarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Satın almadan önce demosunu kullanarak test edebilirsiniz. Fiyatları ise piyasada 1000 TL’den 20.000 TL’ya kadar değişebilmektedir. Tabi bu sadece paket fiyatlarıdır. Özel bir yazılım isterseniz fiyat bu doğrultuda değişecektir.

C2C e-ticaret sitelerinde daha farklı bir altyapı kullanıldığı için fiyatları biraz daha yüksektir. C2C e-ticaret sitesi paket olarak yalnızca Promegaweb tarafından sizlere sunulmaktadır. Özel bir yazılıma göre daha düşük maliyetle elde edebilirsiniz. Özel yazılımlarda sadece size özel bir çalışma yapılacağı için ciddi maliyetleri olacaktır. C2C e-ticaret siteleri çok fazla sayıda olmadığı için büyümeye açık bir sektördür ve ülkemizde müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

E-ticaret türlerine göre fiyatlar değişebilmektedir ancak bu türlerin alt paketleri de mevcuttur. Kullanmayacağınız birçok özelliğe para vermeniz anlamsız olacaktır. Yine aynı şekilde işinizi görmeyecek bir yazılıma para vermenizde…

Bu sebeple kendinize uygun e-ticaret paketini satın alarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Tekrar belirtmek gerekirse e-ticaret sitelerinin güvenliği çok önemlidir. Sırf uygun fiyatlı olduğu için yanlış bir adım atmaktan kaçınmalısınız.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.