E-Ticareti Kullanan Sektörler

E-Ticareti Kullanan Sektörler

E-ticaret te yok yok, artık internetten her şey satılabiliyor. Acaba satılır mı satılmaz mı diye düşünmeyin zaten satılıyor.

E-ticaret te yok yok, artık internetten her şey satılabiliyor. Acaba satılır mı satılmaz mı diye düşünmeyin zaten satılıyor.
E-ticareti en çok kullanan sektörler
Eticaret te yok yok artık internetten her şey satılabiliyor. Acaba satılır mı satılmaz mı diye düşünmeyin zaten satılıyor. İnternette küçük bir gezinti yapın rakipleriniz hatta sizin sektörünüzle alakası olmayan girişimciler bile satılır mı dediğiniz ürünleri hizmetleri satmaya başlamışlar bile.
Sizde çok geç kalmadan sektörünüzdeki ürün ve hizmetlerle internete geçiş yapın karlı çıkın.
En çok e-ticareti kullanan sektörlerden bazıları
Ayakkabı E-Ticaret
Ayakkabı e-ticarete oldukça uygun bir sektördür. Birçok ünlü ayakkabı satış firması ürünlerini internet üzerinden de satışa çıkarmıştır. Bu onlara daha geniş pazarlara açılma olanağını sağlamıştır. İnsanlar genel olarak giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını kendi bulundukları yere yakın yerlerden karşılarlar. Ancak günümüzde e-ticaret siteleri, insanlara internetten istediği ürüne ulaşma fırsatını sağlamaktadır. Eğer siz de ayakkabı sektöründe yer alıyorsanız bir e-ticaret sitesi firmanıza çok önemli faydalar sağlayacaktır. Öncelikle satıcı firma tüm dünyaya mallarını sunabilmektedir yani pazar alanını büyük ölçüde genişletmiş bulunmaktadır. Aynı zamanda müşterilerine rakip firmalardan daha yakın olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Ürünler tüketiciye aracısız ulaştığından dolayı maliyet ve zaman açısından hem üreticinin hem de tüketicinin lehinedir. Büyük firmalarla eşit şartlarda rekabet etme olanağını da beraberinde getirmektedir. Eğer siz de ayakkabı sektöründe yer alıyorsanız bir an önce bir e-ticaret sitesine sahip olup, 7/24 müşterilerinize ürünlerinizi sunmaya ne dersiniz?
Giyim & Tekstil & Aksesuar E-Ticaret
Eğer yolda yürürken tabelalara ve ya televizyondaki reklamları izlerken dikkat ettiyseniz bütün giyim, tekstil ve aksesuar firmalarının bir e-Ticaret sitesi bulunmaktadır. İnsanlar da günümüzde giyim ve aksesuar alışverişlerini internet üzerinden yapmaktadır. Siz de giyim ve aksesuar sektöründe yer alıyorsanız ve hala bir sanal mağazanız yoksa daha fazla zaman kaybetmeden e-Ticaret’in faydalarından yararlanmaya başlayıp geleceğinizi güven altına almalısınız. Giyim ve aksesuar firmaları için özellikle gerekli olduğunu düşündüğümüz sanal mağazalar, hem müşterilerinize hem bayilerinize rahatça ürünlerinizi sunabilmenizi sağlar ve daha çok kişiye ulaşmanızı sağlar. Klasik ticaretin getirdiği maliyetleri de ortadan kaldırmaktadır. E-ticaretle birlikte büyük firmalarla eşit şartlarda yeni pazarlara ulaşabilir, satış ve tedarik maliyetlerinizi azaltabilir, 7 gün 24 saat satış yapabilir, her türlü ürünü doğrudan tüketiciye pazarlayabilir, farklı yüzlerce ürünü inceleme, sergileme, bunlar arasında karşılaştırma yapabilme imkânına sahip olursunuz. Üstelik bunların hepsini ve daha fazlasını rahat, hızlı, daha az zaman harcayarak, güvenli bir ortamda yapıyorsunuz.
Hediyelik Eşya ve Zücaciye E-Ticaret
Hediyelik eşya ve Zücaciye ticareti yapıyorsanız, işiniz e-Ticarete oldukça uygun gözükmektedir. Kendinize bir sanal mağaza açıp ürünlerinizi uluslararası pazara taşımalısınız. E-Ticarette ki en önemli nokta hedef kitlenizin ihtiyacı olan ürünü satın almak için interneti kullanıp kullanmadığıdır. İnsanlar hediyelik eşyalarını ve zücaciye ürünlerini internetten satın almaya başladığı şu günlerde sizde e-Ticaret uygulamasına başlayarak hem bayileriniz varsa onlara, hem de müşterilerinize çok daha kolay ve rahat alışveriş imkânını sunabilirsiniz.
Kuyumcu ve Saat E-Ticaret
E-Ticaret siteleri şirketlerin uluslararası pazarlara açılmasına yardım etmektedir. Bu yeni pazar, hayatlarının önemli bir kısmında internet kullanan yüz milyonlarca insandan oluşmaktadır ve herhangi bir coğrafi sınır da yoktur. Kuyumculuk ve saat sektöründeyseniz e-Ticaret sitenizi kurmak için daha fazla vakit harcamamalısınız. İnsanlar bu tür ürünleri satın almadan önce internetten araştırmaktadır. Sanal mağazanız bulunduğunuz yerden daha geniş pazarlara açılmanızı sağlamaktadır. Rakip firmalarla eşit şartlarda rekabet etmenizi sağlamaktadır. Elektronik ortamda yapılan işlemler normal işlemlere oranla daha ucuza mal olduğundan, hem satıcı hem de alıcı önemli ölçüde tasarruf edebilir. Sizde e-Ticaret dünyasında yerinizi almaya ne dersiniz?
Promosyon Ürün E-Ticaret
Promosyon ürünler satıyorsanız ve işinizi daha da büyütmek istiyorsanız e-Ticaret ortamında yerinizi almalısınız. Kendinize bir sanal mağaza açarak promosyon ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Bir e-Ticaret sitesinin size hiçbir zararı olmayacağı gibi çok fazla faydası olacaktır. Dünyanın her yerinden insanlar sanal mağazanıza girerek istedikleri ürüne kolayca ulaşabileceklerdir. Aynı zamanda müşterilerinize rakip firmalardan daha yakın olacağınız için daha çok tercih edileceksinizdir.
Takı ve Bijuteri E-Ticaret
E-Ticaret kavramının gündeme gelmesi ve E-Ticaret’e yönelik uygulamaların başlamasıyla birlikte sosyal ve ekonomik anlamda pek çok değişiklik meydana gelmiştir. Günümüzde E-Ticaretin bu kadar popüler olmasının nedeni yepyeni bir iletişim ağının olmasıdır. Takı veya bijuteri ürünlerinin ticaretini yapıyorsanız bir sanal mağazaya sahip olmak size büyük faydalar sağlayacaktır. İnsanlar boş zamanlarında bu tip ürünleri internetten araştırırken sizin sanal mağazanızı görüp beğendikleri ürünleri rahatça satın alabilirler. Hizmet kalitenizden memnun kaldıkları zaman çevrelerine size tavsiye ederler ve sizde böylece işinizi ilerletmiş olursunuz. Ayrıca tekil şahıslara değil bayilerinize de B2B e-Ticaret şeklinde ürünlerinizi sunabilirsiniz.
Elektrik ve Elektronik Ürünler E-Ticaret
Elektrik ve elektronik sektöründeyseniz ve işinizi ilerletmek istiyorsanız bir e-Ticaret sitesine sahip olmalısınız. E-Ticaret sizin dünya pazarlarına açılmanızı, rakip firmalarla eşit şartlar altında rekabet etmenizi, müşterilerinizin istek, talep ve şikâyetlerini daha iyi değerlendirmenizi, reklam, nakliye, ürün tasarımı ve üretim maliyetlerini azaltmanızı sağlar. Beyaz eşya, bilgisayar, cep telefonu, klima, kombi vb. gibi elektronik ürünlerinizi sanal mağazanızda sergilerseniz dünya çapında tanınmış bir marka olma yolunda ilerlemiş olursunuz. Bütün büyük elektrik-elektronik firmalarının e-Ticaret sitesi bulunmaktadır. İş dünyasında iyi bir yere gelebilmek için günümüz şartlarına ayak uydurmak gerekmektedir. E-Ticaret sitesi de günümüzde oldukça gerekli bir uygulamadır.
Yapı Malzemeleri E-Ticaret
Yapı ve inşaat malzemeleri satıyorsanız ve bir e-ticaret sitesine sahip değilseniz daha fazla zaman harcamadan bir e-Ticaret sitesi oluşturmalısınız. Çünkü e-Ticaret için oldukça uygun bir işiniz var. Ürünlerinizi sanal mağazanızda sergileyerek daha çok müşteriye ulaşırsınız ve bu da sizin ilerlemenizi sağlar. Sadece kendi bölgenizde tanınmaktansa bir e-Ticaret sitesi ile tüm dünyanın tanıdığı bir marka olmak istemez misiniz? Bunun için yapmanız gerekenler öncelikle bir e-Ticaret sitesi kurmalısınız ve sonrasında yeterli tanıtımı yapmalısınız. Müşterileriniz sanal mağazanızı yeterince tanıdıktan sonra onların memnuniyeti ölçmek için anketler yapmalısınız ve en önemlisi site içeriğini güncel tutmalısınız. Müşterilerinizin bilgilerinin güvenliğini de sağladıktan sonra e-Ticaretin size getirdiklerini izlemeye başlayabilirsiniz.
Mobilya & Aksesuar E-Ticaret
Mobilya ve aksesuar ürünlerini satabileceğiniz bir e-Ticaret sitesine sahip olmak ister misiniz? Bir e-Ticaret siteniz varsa uluslararası pazara açılmış olursunuz. Aynı zamanda müşterilerinize daha rahat ve daha kolay alışveriş imkânı sağlamış olursunuz. Bu durumda daha çok kişi sizi tercih eder. Müşteri yapısının yapacağınız işe uygun olması gerekir, bu konu iş dünyasındaki başarınızı tamamıyla etkileyen ana unsurdur. Mobilya ve aksesuarları ise e-Ticarete oldukça uygun bir sektördür. Rakip firmalarınızdan daha çok tercih edilirsiniz çünkü müşterilerinize tek tıkla ulaşabilecekleri kadar yakın olursunuz.
Gıda E-Ticaret
E-Ticaret uygulaması gıda sektörü için önemli bir adımdır. E-ticaret sistemlerinde gıda sektörünün günden güne ilerleyerek en üst sıralarda yer alacağını düşünüyoruz. İnsanların önemli bir miktarı gıda ihtiyaçlarını internetten karşılıyorlar. Bunu bilen genç girişimcilerin yeni hedefi ise gıda sektörü oldu. Özellikle çeşitli kampanyalar, kapıda ödeme seçeneği, bonus vererek online gıda sektöründe hızlı adımlarla ilerleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Devamlı çalışabilecek, zaman ve mekan fark etmeksizin hizmetine devam edebilecek, işini düzgün ve doğru bir şekilde yapabilecek bir yüksek sayılarda müşteri siparişi olduğunda tıkanmayacak bir e-ticaret sistemi sayesinde amacınıza çok daha kolay yaklaşabilirsiniz. Öyle ki amacınıza yaklaşmanız adına yukarıda saydıklarımızın kesinlikle olması gerekiyor. Müşteri ilişkilerinde çeşitli politikalar yürütürken her zaman daha fazla kesime hitap etmeyi düşünüyor olabilirsiniz ama öncelikli amacınız kesinlikle müşterilerin güvenini ve sadakatini kazanmak olacaktır. Müşteriyi sadık tutmanın sizler için kesinlikle daha büyük gelirler getireceğinden emin olabilirsiniz. Müşterilerin sadakatini kazanmak adına farklı uygulamalar ve kampanyalar yapılmalıdır. Böylece müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz ancak yeniliklerden uzak olursanız bir müşterinizi konum olarak bir mağaza daha yakın olduğu için kaybedebilirsiniz.
Ofis Malzemeleri & Kırtasiye E-Ticaret
Türkiye’de her geçen sene e-Ticaret sisteminin daha fazla tercih edildiğini ve daha fazla e-ticaret sisteminin açıldığını görüyoruz. Kırtasiye ve ofis malzemeleri ürünlerini satıyorsanız siz de e-Ticaret dünyasında yerinizi almalısınız. İnsanlar internetten alışveriş yapma eğilimi içerisindeler. İnternetten sizin de sattığınız ürünleri arayan insanlar bir e-Ticaret siteniz varsa daha kolay ve rahat alışveriş yapabilmek için buradan satın alırlar. Böylece müşteri memnuniyetini sağlamış olursunuz ve daha geniş kitlelere ulaşırsınız. E-Ticaret sitenizin içeriğini güncel tutmalısınız. Kampanyalar düzenlemelisiniz. Eğer bayilikleriniz varsa onlarda e-Ticaret sitenizden faydalanabilirler.
Otomotiv ve Aksesuarları E-Ticaret
Son yıllarda insanlar otomobil veya otomobil aksesuarlarını alırken önce internetten araştırma yapmaktadır. Otomotiv sektöründeyseniz bir e-Ticaret sitesine sahip olmanız gerektiğini düşünüyoruz. Bu şekilde daha da büyüyebilirsiniz ve geniş kitlelere ulaşabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Yurt dışında yapılan araştırmalara göre çoğu insan yeni aracını internet üzerinden satın almak istiyor. Bir e-Ticaret sitesine sahip olup rakip firmaları kolaylıkla geride bırakabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini sağlamış olursunuz. Elektronik ortamda yapılan işlemler normal işlemlere oranla daha ucuza mal olduğundan, hem satıcı hem de alıcı önemli ölçüde tasarruf edebilir. Satıcılar, Müşterilerinin ihtiyaçlarını detaylı ve hızlı bir şekilde öğrenebilir, onlara özel hizmetleri ekonomik fiyatlarla sunabilirler. Müşteriler de kendilerine uygun ürünlere maliyeti düşük fiyatla sahip olurlar.
Temizlik Malzemeleri E-Ticaret
Ofis ve ev için temizlik malzemeleri sattığınız bir mağazanız var ve daha geniş kitlelere ulaşıp daha çok iş yapmak istiyorsanız bir e-Ticaret sitesine sahip olmanız gerekmektedir. İnsanlar artık ihtiyaçlarını online ortamdan karşılamaya başladılar. Temizlik sektörü de bu alanda gelişmeye müsait bir sektördür. İnternet sayesinde firmalar müşterilerine dünyanın her yerinde 7gün 24 saat hizmet verebilirler.
İnternette sanal mağaza açmanın maliyeti fiziksel bir mağaza açmanın maliyetine kıyaslandığında oldukça düşüktür.
Daha hızlı bir şekilde ürün geliştirilmesi, test edilmesi ve müşteri ihtiyaçlarının tespit edilmesi mümkün kılındığından, talebe karşı arz tarafı daha hızlı uyum göstermektedir.
Etkin tanıtım, sınırsız ulaşım sayesinde global tüketici ağı ile firmalar yüksek satış hacmi elde ederler.
Endüstriyel Ürünler E-Ticaret
Birçok endüstriyel ürünler satan firma e-Ticaret sitesine sahiptir. Çünkü daha geniş alanlara ulaşmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla bu gereklidir. E-Ticaretin işinize faydaları saymakla bitmez ancak biz bir kaçını sayalım:
1. Firmalar Açısından Avantajları
İnternet sayesinde firmalar müşterilerine dünyanın her yerinde 7gün 24 saat hizmet verebilirler.
İnternette sanal mağaza açmanın maliyeti fiziksel bir mağaza açmanın maliyetine kıyaslandığında oldukça düşüktür.
Daha hızlı bir şekilde ürün geliştirilmesi, test edilmesi ve müşteri ihtiyaçlarının tespit edilmesi mümkün kılındığından, talebe karşı arz tarafı daha hızlı uyum göstermektedir.
Etkin tanıtım, sınırsız ulaşım sayesinde global tüketici ağı ile firmalar yüksek satış hacmi elde ederler.
2. Firma Müşterileri Açısından Avantajları
Tüketici, evinden, işyerinden veya herhangi bir yerden internete bağlanarak zaman ve mekân kavramı olmaksızın her zaman her yerden alışveriş yapabilir.
İnternette alışveriş kolay ve eğlencelidir.
Tüketici, internetteki pek çok ürün arasından kendisi için en uygun ürünü karşılaştırma yaparak seçer ve hızlı bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirir.
Kozmetik E-Ticaret
Kozmetik ürünleri satan bir firmaysanız işinizde ilerlemek için bir e-Ticaret sitesi kurmanızı tavsiye ederiz. İnsanlar kozmetik vb. ihtiyaçlarını internetten karşılamaktadır. E-Ticaret siteleri şirketlerin uluslararası pazarlara açılmasına yardım etmektedir. Bu yeni pazar, hayatlarının önemli bir kısmında internet kullanan yüz milyonlarca insandan oluşmaktadır ve herhangi bir coğrafi sınır da yoktur. Ayrıca, iletişim teknolojilerinin sağladığı hız, ucuzluk, zaman ve güven pazarlama stratejileriyle birleştiğinde, küresel olarak, işletmelerin karlılığını arttırmaktadır. Türkiye’de e ticaret olgusu hızlı bir şekilde önem kazanarak, hacmini gün geçtikçe arttırmaktadır. Sizde ürünlerinizi e-Ticaret sitenizde yayınlayarak daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz ve müşteri memnuniyetini sağlamış olursunuz.
Emlak E-Ticaret
Günümüz şartlarında Emlak Sitesi sahibi olmak ve internet üzerinde sahibi olduğunuz Emlak Sitesinin sağlıklı bir şekilde kullanabilmek çok önemlidir.
Emlak Sitesinin mevcut adresinde bulunan iş yerinizin sanal ortama taşınmış hali olarak görebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki Emlak satın almak ya da kiralamak isteyen günümüz kullanıcılarının %80 lik dilimi emlak araştırmalarıyla ilgili interneti kullanmaktadır. Ve internet siteniz üzerinden yapmış olduğu incelemeler sonucunda Firmayla irtibata geçmektedir.
Emlak sitesi sahibi olmanız bir işyeri sahibi olmanızla aynı önemi taşımaktadır. Nasıl ki işyerinize müşteriniz geldiğinde iş yerinizi beğenmesini ve memnun kalmasını istersiniz ve bunun için elinizden geleni yaparak iş yerinizi konforlu hale getirmek adına her şeyi yaparsınız. Emlak Sitenizi de sanal ortamdaki iş yeriniz gibi düşünmeli ve ziyaretçi için uygun olmasına önem vermelisiniz.
Çünkü Emlak siteniz sizin sanal ortamdaki ofisinizdir. Sitenize gelen ziyaretçi gereksiz tüm ayrıntılardan arındırılmış ve amaca yönelik bir siteyle karşılaşmalı ve sadece onun ilgilendiği konularla ilgili içerik ve görsellerin barındırıldığı bir web sitesi görmelidir.
Unutulmamalıdır ki Ziyaretçinizin sitenize girmekteki amacı ne Vatandaşlık numarası öğrenmek nede illerin hava durumlarıyla ilgili bilgi almaktır. Gereksiz tüm içeriklerden arındırılmış bir Emlak Sitesi hem sizin emlak portföyünüzdeki satışları artıracak hem de ziyaretçinize sağlıklı bir sunum yapacaktır.
Emlak ofisinize sadece sizi bilen gelir, Emlak sitenize ise internet kullanan milyonlarca internet kullanıcısı gelir.
Antika & İthal Ürünler E-Ticaret
Günümüzde internet ortamında ticaret yapmak oldukça kazançlı bir yapıya bürünmüş durumda. Siz de ürünlerinizi sanal mağazanızda sergileyerek kazancınızı arttırabilirsiniz. Müşterilerinize ve bayilerinize daha iyi hizmet vermiş olursunuz. E-Ticaret sitenizi tam olarak hayata geçirebilirseniz dünya çapında bir marka olabilirsiniz.
Açık Arttırma & Şans Oyunları E-Ticaret
İnsanlar internet üzerinden şans oyunları oynamaya başladılar ve bu e-Ticaret sitelerinin sahipleri yüksek oranda kazançlar sağlamaktadırlar. Siz de böyle bir girişim yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. E-Ticaret kavramının gündeme gelmesi ve E-Ticaret’e yönelik uygulamaların başlamasıyla birlikte sosyal ve ekonomik anlamda pek çok değişiklik meydana gelmiştir. Günümüzde E-Ticaretin bu kadar popüler olmasının nedeni yepyeni bir iletişim ağının olmasıdır.
Bu yeni iletişim platformunu geleneksel telefon ve faks iletişiminden ayıran en önemli özellik interaktif olmasıdır. Bu etkileşim, sosyal ve ekonomik hayatta pek çok şeyin daha kolay yapılabilmesine ve özellikle bilgiye hızlı, çabuk ve ucuz yolla ulaşılabilmesine olanak tanımıştır. Yeni iletişim platformunun bir diğer özelliği ise, her türlü bilgisayar sistemleri, veri tabanları, çeşitli elektronik sistemler, mobil iletişim teknolojileri gibi karmaşık teknolojiler ile bütünleşmiş bir şekilde çalışabilmesidir.
Promegaweb E-Ticaret
Standartların dışına çıkarak farklı gözükmek isterseniz desing e-ticaret uygulaması tam sizin aradığınız paket. Özel tasarımlarla dikkat çeken desing paket temel e-ticaret pakette olan her türlü özelliğin yanında özel ara yüz tasarımlarıyla ilgi çekici bir e-ticaret sunmaktadır.
İnternet pazarındaki binlerce e-ticaret sitesinden sizinkinin farklı olmasını istiyorsanız siz sadece düşünüp hayal edeceksiniz. E-Ticarethazirla Tasarım ekibi sizin düşünüp hayal ettiklerinizi uygulayarak size eşi ve benzeri olmayan e-ticaret mağazaları oluşturacaklardır.
Özel olarak tasarlanacak sanal mağazanın başarılı olabilmesi için tüm fonksiyonlar mevcut bir şekilde uyarlanmış, yeni nesil yazılım uygulamalarıyla arama motorlarının hiyerarşi yapısı göz önünde bulundurularak kullanıcı dostu bir e ticaret paketi ortaya çıkmıştır.
Son teknolojik güvenlik altyapılarıyla desteklenen e ticaret uygulamamızda tüm banka sanal pos alt yapısını kullanabilirsiniz.
%100 Seo lu olan e-ticaret paketimiz VSP teknolojisi kullanarak arama motorlarında yüksek performans sergilemektedir, arama motorlarında çok kısa süre içerisinde ilk sayfalarda yer alırsınız. Normal E-Ticaret sitelerinden %300 Daha fazla etki ve performans göstermektedir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.