Elektrikli Alet Üreticisi DeWalt’tan Kaya Gibi Sağlam Telefon

Elektrikli Alet Üreticisi DeWalt’tan Kaya Gibi Sağlam Telefon promegaweb izmir web tasarım

DeWalt, önemli elektrikli alet markalarından biri ancak geçtiğimiz hafta ilk akıllı telefonu MD501’i tanıttı. DeWalt MD501, yalnızca üretici firmasının şaşırtıcı hamlesiyle değil, sıra dışı görünümü ve sağlamlığıyla da ilk günden dikkatleri üzerine çekti.

MD501, IP68 derecesinde suya dayanıklı, 2 metre derinlikte 30 dakika kadar durabiliyor. 810G, yani 2 metreden beton zemine düşerek darbe alsa dahi zarar görmüyor ve hatta -20 ila 60 santigrat derece arası ısılarda sorunsuz performans sergiliyor. Üstelik tamamı dokunmatik olan ekran, eldivenlerle de kullanılabiliyor.

DeWalt, sağlamlık ve dayanıklılık konusunda oldukça iddialı bir akıllı telefon üretmişe benziyor. Eldivenlerle kullanılabiliyor olması da pratikliğini arttırıyor. Soğuk iklim koşullarında, ya da inşaat gibi zorlu çalışma alanlarında kullanmak için oldukça cazip avantajlar sağlıyor gibi görünüyor.

MD501 elbette DeWalt’ın kendi fabrikasından çıkma değil. General Mobile’la işbirliği sonucu üretiliyor. Sağlamlık ve dayanıklılık dışında temel özellikleri de tüm ihtiyaçlara cevap verir nitelikte. MD501, LTE destekli, 13 megapixel kamera, 1.3GHz işlemci, 2GB RAM, 5 inç 720p ekran, 3,950mAh batarya, Qi kablosuz şarj ve Android 5.1 Lollipop işletim sistemine sahip. Zorlu çalışma alanları için üretildiğini fazlasıyla belli eden bir diğer özelliği de gürültülü ortamlarda dahi temiz ses çıkışı yapabilen hoparlörleri.

Görünümüyse son derece sıradışı. Bir oyuncağı ya da elektrikli bir aleti andıran, spor tasarımlı bir akıllı telefon. DeWalt MD501’in ne zaman satışa sunulacağı hakkında net bir bilgi yok ancak fiyatının 544 dolar olacağı düşünülüyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.