Elektronik Davul Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

Elektronik Davul Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin
Elektronik Davul Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

Elektronik davullar isminden de anlaşıldığı gibi, bünyesinde hazır davul seslerini, midileri ve çoklu sesleri barındıran, hazır set halinde kullanıma sunulan enstrümanlar olarak tanımlanabilir. Çalması ve öğrenmesi en zevkli fakat gerek boyutu ve gerekse çıkardığı ses bakımından koşulları zorlayan davulun elektronik hali elbette tüm sorunları ortadan kaldırıyor. Evde veya müsaitse işyerinizde bir köşeye kurup istediğiniz ses yüksekliğinde kullanarak tek başınıza veya arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. Profesyonel olarak da kullanımı mümkün olan bir elektronik davul alırken dikkat etmeniz gerekenler, bu mini rehberimizde.

Dijital baterilerdeki sesleri duymak için de bir amfi kaynağına ihtiyacınız var. Aslında amfi olmadan da sesleri duyabilirsiniz. Fakat ciddi anlamda bir ses şiddeti sağlamak için amfi kullanmanız daha iyi olur. Genellikle ev stüdyolarına ve kişisel kullanımlara yönelik tercih ediliyorlar. Tabii gerçek baterilerinin sunduğu performansı beklememeniz gerekiyor. Zaten tercih edilme sebepleri de farklı noktalara işaret ediyor. Öncelikle gürültü bakımından oldukça makbul değerlere sahipler. Yani odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Taşınabilirlik anlamında da kolaylıkları bulunuyor. Çıkardığı sesler dijital olarak işlenen sesler olduğu için, klasik baterilerde duyduğunuz sesleri, dijital baterileriden elde edemeyebilirsiniz. Fakat binlerce hazır ses ve çoklu sesten yararlanarak, melodi bilginizi kısa süre içerisinde ilerletebilir ve klasik bateriye geçiş sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Zengin sesler ayırt edici

Elektronik savullarda 1000’den fazla davul sesi, onlarca hazır nota ve midi yer alıyor. Fakat bu rakamlar, modelden modele bağlı olarak azalabiliyor ya da yükselebiliyorlar. Yani her alanda olduğu gibi, elektronik davulların da özellik ve fiyat aralıklarına göre kategorize edebiliriz. GittiGidiyor’da çok sayıda elektronik davul seçeneği görebilirsiniz. Daha önce en ufak bir deneyiminiz dahi olmadıysa, giriş seviyesi ve uygun fiyatlandırmalara sahip elektronik davullara göz atabilirsiniz. Pratik kazanmanız adına, gayet mantıklı bir hamle olacaktır.

Boyutlarına dikkat edin

Elektronik davullar genellikle küçük ve orta çaplı boyutlara sahip oluyorlar fakat odanızın konumunu iyi hesap etmelisiniz. 250 ila 1000 adet aralığında davul sesini içinde barındıran modeller yaygın olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sesleri kombine edebilmek için öyle ya da böyle bir müzik kulağınızın olması gerekiyor. Kendinizden emin olduğunuz zamanda, üst sınıf bir dijital bateriye geçebilirsiniz.
Kullandığınız bir MP3 çalar içerisindeki şarkıları, dijital baterinin üzerinden dinleyerek, üzerine davul çalabilmenize olanak sağlayacak “AUX in” bağlantı özellikli baterileri tercih edebilirsiniz. Bu cihazlarda gürültü gibi bir problem bulunmuyor. Fakat amfi ile beraber biraz da olsa yüksek sese ulaşabiliyorsunuz. Evinizdeki diğer insanlar rahatsız olabilirler. Tek başınıza çalarken kulaklık kullanabilirsiniz elbette.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.