En İyi Muhasebe Programı Nasıl Seçilir?

En İyi Muhasebe Programı Nasıl Seçilir?

İşletmeniz için bir ön muhasebe programı satın almak istiyorsunuz fakat en iyi muhasebe programını arıyorsanız, makalemizi incelemelisiniz.

Çünkü en pahalı muhasebe programı, en iyi muhasebe programı anlamına gelmez.
En iyi muhasebe programının tanımı sizin için şu soruları yanıtlamasıyla belirlenir;
İhtiyacınız olan özellikleri barındırıyor mu?
Sizin için güvenli bir altyapıya sahip mi?
Size zaman kazandırıyor mu?
Kullanımı kolay ve anlaşılır mı?
İstediğiniz her yerden bağlanıp kullanabilir misiniz?
Hızlı bir program mı?
Vb. Soruların yanıtlarına bakmalısınız. Burada en iyi muhasebe programını belirleyen şey sizin ihtiyacınızın ne olduğuyla ilgilidir. Önemli olan sizin için en iyisi olmasıdır.
Örneğin karışık ve çok özellikli bir ön muhasebe programı aldıysanız bunu kullanmak size zaman kaybettirecektir. Bir sürü gereksiz detayla uğraştıracaktır. Ve işinize yaramayan birçok özelliği olacaktır. Böyle bir program belki üst düzey işletmeler için en iyisi olabilir. Ama sizin için en iyi muhasebe programı olmayacağı kesin…
Bu sebepten ötürü kendinize uygun muhasebe programını satın almalısınız. Dikkat etmeniz ana konular (özel ihtiyaçlarınız dışındaki) ilk olarak hızlı olmalıdır, kullanıcı dostu olmalıdır. Sizin kafanızı karıştırıp hata yapmanızı engellemelidir. Ve basit bir kullanıma sahip olmalıdır gereksiz detaylarla uğraştırmamalıdır.
Gelir ve giderlerinizi kolayca takip edebilmenizi ve raporlayabilmenizi sağlamalıdır. Faturanızı yazıcıdan kesebilmenizi sağlarsa çok büyük zaman kazandırmış olur. Aynı zamanda fatura tasarımınızı da sanal ortamda yapabilmenizi sağlayan yazılımlarda piyasada mevcuttur. Faturanızı kestikten sonra direk olarak mail yoluyla müşterilerinize gönderebilmenizi sağlamalıdır. Kasa uygulaması olan bir yazılım satın alırsanız kasa giriş ve çıkışlarını da çok rahat takip edebilirsiniz. En iyi muhasebe programı denildiğinde mutlaka o program web tabanlı bir sisteme sahip olmalıdır. Aynı zamanda mobil uyumlu olursa da sizin için sağladığı kolaylık çok daha büyük olur. Her yerden ve istediğiniz her türlü cihazdan bağlanıp takip ve kontrollerinizi yapabilirsiniz.
Aynı zamanda ön muhasebe programını alacağınız şirketin size teknik destek sağlaması gereklidir. Siz kullanmayı öğrenene kadar çok basit bir arayüzü olsa bile desteğe ihtiyacınız olacaktır. Şirket bu ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print