ETicaret Danışmanlık Nedir?

ETicaret Danışmanlık Nedir?

Eticaret danışmanlığı, eticaret projelerini hayata geçirme, kullanıcıları ile bulaşan eticaret sitelerini başarıya taşımak için gerekli bilgi seviyesine sahip kişi ve kurumlar tarafından eticaret girişimcilerine verilen bir danışmanlık şeklidir.

E-ticaret danışmanlığı ülkemizde ne yazık ki çoğunluk olarak eticaret yazılımı satan firmaların satış müdürleri ya da personelleri tarafından, müşterileri çekmek amacıyla kullanılmaktadır. Çoğunlukla sadece e-ticaret paketi satan bu firmaların e-ticaret paketi satmayı hedefleyen bu davranışları, pek çok e-ticaret site sahibi ve yöneticisi tarafından hoş karşılanmamakta, bir tuzak gibi görülmektedir.

Bir e-ticaret danışmanı tam olarak, eticaret girişimcilerinin her adımında yanında olmalı, hem bir yardımcı, hem bir lider, hem de bir eğitmen gibi yaptıklarını anlatarak müşterilerini bilgilendirmelidir.

Değişen ticaret ile internet üzerinden mağaza açma fikri birçok girişimci ve işletmecinin gündeminde yer almaktadır. Çünkü sanal gündemde yer alabilmek tıpkı gerçek dünyada ki ticaret kuralları gibi karmaşık, teknik bilgi ile hızlı ve seri olmayı gerektiren, yenilikçi ve fark yaratmayı başarmakla oluşabilecek, birçok değişkenin takip edilmesi gereken bir durumdur.

Eticaret sitesi oluşturup binlerce ürünü siteye ekleyip, satış olmasını beklemek yanlış bir şeydir. Eticaret sabır ve özen gerektirir. E-ticaret uygulamalarında gerçek bir başarı için fark yaratmalı, girişimcileri ve yaratıcı uygulamaları devreye almak gerekir. Yeni kurulacak e-ticaret sitesi firmanızı ya da sanal işinizi geliştirmede her türlü proje liderliğinizi ve yönlendirme çalışmalarınızı gerçekleştirecek eticaret danışmanları ile çalışmalısınız. Eticaret danışmanlık hizmeti ile ilgili daha fazla bilgi için müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.