Eticaret Sitesi ve Güven Sağlamak

Rahat Kablosuz Klavye ve Fare Seti: MK540 Advanced

Eticaret sitesi insanların kredi kartı ve benzeri yollarla alışveriş yaptıkları sitelerdir.

Çoğalan e-ticaret siteleriyle birlikte alışveriş yapan kişilerde hangi eticaret sitesi güvenli, hangisi değil bu sorulara cevap arıyor.

Bu yazımızda internet dünyasında kişilerin güvenini nasıl sağlayabilirsiniz bazı tavsiyeler vermeye çalışacağız.

Eticaret sitesi insanların kredi kartı ve benzeri yollarla alışveriş yaptıkları sitelerdir. Çoğalan e-ticaret siteleriyle birlikte alışveriş yapan kişilerde hangi eticaret sitesi güvenli, hangisi değil bu sorulara cevap arıyor. Bu yazımızda internet dünyasında kişilerin güvenini nasıl sağlayabilirsiniz bazı tavsiyeler vermeye çalışacağız.
1. Tasarım: Kişiler sitenize ilk girdiğinde güven veren şey profesyonel bir tasarımdır. Eticaret sitenizin tasarımı amatör duruyorsa insanlar eticaret sitenize güven duymayacaktır. Tasarımınız şık bir o kadar da sade bir görünüme sahip olmalıdır. Öne çıkan renkler değil, ürünleriniz olmalıdır.
2. Ulaşılabilirlik Durumunuz: Eticaret sitenizde mutlaka adres, telefon, e-mail ve vergi bilgilerinizi bulundurmalısınız. İnsanlar herhangi bir sorunla karşılaşırlarsa karşılarında muhatap bulmak isterler. Tüm iletişim bilgilerinizin sitenizde bulunması ve istek, soru, şikayetlere hızlı cevap vermeniz müşterilerin size güven duymasını sağlayacaktır.
3. SSL Sertifikası: Güvenli tüm eticaret sitelerinde SSL sertifikası bulunmalıdır. SSL sertifikası olup olmadığını adres çubuğuna bakarak anlayabilirsiniz. SSL sertifikasına sahip siteler https:// şeklinde başlar ve yeşil kilit ikonu görünür. Kişiler SSL sertifikası olmayan sitelerden alışveriş yapmayı hiçbir zaman istemezler. SSL sertifikası kullanıcıların kredi kartı ve diğer bilgilere kimsenin ulaşamayacağını ifade eder. Bu yüzden çok büyük bir güven unsurudur.
4. Sosyal Medyayı Aktif Kullanmak: Sosyal medyayı aktif kullanırsanız insanlarla sürekli etkileşim halinde olursunuz ve size güven duyulmasını sağlar. Sosyal medya hesaplarınızın linklerini sitenize yerleştirebilirsiniz. Böylece ziyaretçiler daha kolay ulaşabilecektir.
5. İade/Değişim Koşullarını Bulundurmak: İade/değişim koşullarına mutlaka eticaret sitenizin bir noktasında yer vermelisiniz. Çünkü internetten alınan ürünler bazen kişilerin istediği şekilde ellerine ulaşmayabilir. Bu sebeple sipariş öncesinde iade/iptal ve değişim koşullarını bilmek müşterilerin hem istek hem de haklarıdır. Zaten eticaret sitelerinin bazı sözleşme ve kuralları sitenin görünür bir yerine ekleme zorunluluğu vardır. Bunlar; Mesafeli Satış Sözleşmesi, Üyelik Sözleşmesi, Gizlilik ve Güvenlik ile ilgili maddelerdir.
6. Detaylı Ürün Açıklamaları: Ürünlerinizin detay kısımlarını mümkün olduğunca açıklayıcı bir şekilde doldurmaya çalışın. Ürün hakkında eksiksiz bilgi verin. Böylece müşterilerin akıllarında soru işaretleri kalmamış olacaktır. Ürün hakkında tam bilgi sahibi olduktan siparişlerini gönül rahatlığıyla vereceklerdir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.