Facebook’tan Doğum Günü Yeniliği!

Facebook'tan Doğum Günü Yeniliği!

Çizgisinden sapmadan kendini geliştirmeye devam eden Facebook’a yeni bir özellik geldi. Artık arkadaşlarınızın doğum gününü videolu bir şekilde kutlayabilirsiniz.

Facebook, 3D video izleme deneyimi ve “dislike” butonundan sonra videolu doğum günü kutlama yeniliği bazı iOS kullanıcılarına test olarak sunuldu. Ünlü sosyal ağ platformu yenilikçi ama çizgisinden sapmayan yapısıyla hizmet vermeye devam ediyor ve bu durum onların pazar değerini de artırıyor.

Şimdilik 20 bin iOS kullanıcısı test edecek.

Facebook’un rastgele seçmiş olduğu 20 bin iOS Facebook uygulaması kullanıcısı, dün itibariyle arkadaşlarının doğum gününü kutlamak isteyince farklı bir hizmet ile karşılaştılar. Bir video kaydetme seçeneği olan bu yenilik ile kutlama yapmak istediğiniz kişiye maksimum 20 saniyelik bir çekim yapıyorsunuz ve dileklerinizi ona videolu bir şekilde iletmiş oluyorsunuz.

Doğum günlerinizde kişilerin sizi hatırlaması hoş bir durum fakat aşağı doğru uzayan sayfanızda teker teker yorum okumak bir o kadar yorucu olabiliyor ve bazen arada kaçırdıklarınız da oluyor. Bunu düşünen Facebook böyle bir yenilik ile daha içten doğum günü mesajları iletmenize zemin hazırlıyor. Şimdilik 20 bin kişilik iOS kullanıcısının test ettiği bu özellik geri bildirimler olumlu olduğu takdirde 2016 yılının üçüncü çeyreğinde tüm mobil platformlarda kullanılabilir olacak.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.