Gittigidiyor Tarzı Site

Hediye Listenizdeki Herkes İçin 25 Teknolojik Ürün

Gittigidiyor sektörde en yüksek gelir elde eden firmalardan bir tanesidir.

Bugünkü yazımızda gittigidiyor.com hakkında bazı bilgiler ve gittigidiyor tarzı site kurmak fikri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Gittigidiyor sitesinin mantığından bahsedecek olursak; satıcılar gittigidiyor üzerinden mağazalarını oluştururlar. Gittigidiyorla arasındaki anlaşmaya göre yaptığı satışlardan komisyon vererek ya da üyelik bedeli ödeyerek ürünlerini sisteme ekleyerek satış yapmaya başlarlar. Alıcılarda beğendikleri ürünü satın alırlar.

Müşterinin kredi kartından çekilen tutar doğrudan satıcıya aktarılmaz, bir havuzda bekletilir. Satıcı ürünü kargolar, alıcı ürün eline geçtiğinde sisteme girerek aldığını onaylar. Böylece ücret gerekli komisyon kesilerek satıcıya aktarılır. Müşteriler dolandırılma vb. durumlarla karşılaşmazlar. Paraları güven altında saklanmaktadır. Müşterilerin bu tarz siteleri tercih etmesinin bir diğer sebebi ise, her kategorideki ürüne tek bir yerden ulaşabilirler ve ayrı ayrı siteleri ziyaret etme gereği duymazlar.

Bunu AVM örneği ile açıklayabiliriz. Kişiler tüm ihtiyaçlarını karşılamak için mağaza mağaza gezmek yerine nasıl ki her şeyin bir arada bulunduğu alışveriş merkezlerini tercih ediyorlarsa internet ortamında da aynı şekildedir.

Satıcılar için ise çok uygun fiyatlarla eticaret yapmış olurlar. Hosting, alan adı ücreti, yazılım ücreti vb. ödemeden ürünlerini internet üzerinden satışa çıkarırlar. Aynı zamanda gittigidiyor tarzı siteler daha yoğun müşteri ziyareti aldığı için ürünlerin satılma olanağı daha yüksektir. Bu siteye bir kulaklık almak için giren kişi sitede bir telefon kılıfı görerek onu da satın almak isteyebilir, bu açıdan satıcılara da oldukça faydası bulunmaktadır. Aynı şekilde satıcılar içinde müşterilerle para sorunlarının yaşanması minimum’a indirilmiş olur.

Gittigidiyor tarzı site kurmak karlı bir fikirdir. Ancak doğru bir strateji ve emek gerektirir. Emek vermezseniz kendi kendine sitenizin tutmasını beklemeniz doğru olmaz. Umutsuzluğa kapılmadan nasıl daha iyiye götürebilirim düşüncesi olması gerekir.

Size önerimiz komisyon oranlarını ya da üyelik bedellerini çok yüksek tutmamanız olacaktır. Eğer çok farklı, dikkat çekici bir özelliğiniz yoksa bu size kötü etki edecektir. Piyasada adı duyulmasa da çok sayıda C2C e-ticaret sitesi mevcuttur. Normal B2C sistemlere göre rekabet oranı az olsa da yine göz ardı etmemeniz gerekir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.