Giyilebilir Kameralar İş Kullanımında Yaygınlaşıyor

Giyilebilir Kameralar İş Kullanımında Yaygınlaşıyor promegaweb izmir web tasarım

Giyilebilir teknolojiler pek çok alanda kendine yer buluyor. Kişisel kullanımların yanı sıra, iş amaçlı kullanıma uygun ürünler de çıkmaya başladı. Motorola’nın geliştirdiği giyilebilir kamera, telsiz hoparlörü ve mikrofonu ile bulut tabanlı depolama ve yönetim sistemini bir araya getiren yenilikçi çözümü Si500 VSM ile eksiksiz bir dijital delil yönetim sistemi ortaya koyuyor.

Söz konusu bulut tabanlı depolama ve yönetim yazılımı güvenli veri depolamayı, yönetimini ve paylaşımını pazardaki diğer çözümlerden daha düşük maliyetlerle sağlıyor. Yönetim yazılımı sistemi, video kamera, telsiz mikrofon ve hoparlörün bir arada sunulduğu çözüm ile kamu güvenliği kuruluşlarının dijital delil elde etme ve yönetim süreçleri kolaylaşıyor.

Delil kaydetmek için teknoloji

Günümüzde kamu güvenliği kuruluşları her geçen gün artan miktarda delil niteliğindeki videoyu kaydetme, depolama ve uygun şekilde işleyerek paylaşma gereksinimiyle karşı karşıya kalıyor. Bu süreçte bir taraftan giyilebilir kameralar yaygınlaşıp hem kamu güvenliği kuruluşları hem de korudukları vatandaşlar tarafından giderek daha büyük oranda kabul görürken, diğer taraftan da kameraların oluşturduğu devasa boyuttaki verilerin işlenip depolanması zorunluluğu ve çoğu zaman da beraberinde getirdiği ciddi maliyetlerle karşı karşıya kalınıyor. Motorola Solutions yeni Si serisiyle tüm bu sorunların üstesinden gelerek mevcut TETRA telsiz ekipmanlarıyla kullanılabilen uçtan uca bir çözüm sunuyor. Kamu güvenliği kurumları sahada video kaydından arka ofiste depolama ve içerik yönetimine kadar uzanan eksiksiz bir deneyime kavuşurken, bir taraftan da iş akışları basitleşip idari masraflar azalıyor.

Ses ve görüntü kolaylaşıyor

Si500 VSM hem giyilebilir kamerası hem de uzaktan kumandalı telsiz hoparlör ve mikrofonuyla, Motorola Solutions TETRA çift yönlü dijital telsizlerin kritik durum performansının uzantısı olan eşsiz bir tasarım. Hafif ve kompakt tasarım, ilk müdahale ekiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak yenilikçi özellikler içeriyor.

Dijital kanıt yönetiminde devrim

Motorola Solutions’ın dijital kanıt yönetim çözümü söz konusu kanıtların güvenli şekilde depolanıp işlenmesi ve paylaşılabilmesi için bulut tabanlı CommandCentral Vault yazılımını da içeriyor. Devasa depolama kapasitesi ve bilgisayar destekli görev sevk ve kayıt yönetim sistemlerine entegrasyonu ile yazılım dijital kanıt yönetimini kolay ve ekonomik hale getiriyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.