Google’dan Kaliteli VR Başlığı: Daydream View VR

Google’dan Kaliteli VR Başlığı: Daydream View VR promegaweb izmir web tasarım
Google’dan Kaliteli VR Başlığı: Daydream View VR promegaweb izmir web tasarım

Son zamanların en popüler ürün gruplarından birini VR gözlükleri oluşturuyor. Çok yeni olan bu ürün tipinin adı konusunda bile henüz tam uzlaşı sağlanmış değil. Gözlük mü, yoksa başlık mı? Artırılmış gerçeklik başlıklarının sayısı hızla artarken, Microsoft, Google ve Apple gibi devler de bu gelişmeye kayıtsız kalmıyor. Google, kartondan üretilmiş basit Cardboard adlı bir VR gözlüğü geliştirmişti.

Elbette herhangi bir elektronik aksamı yoktu bunun. Fakat şirket işi ciddiye bindirerek düşük fiyatlı fakat rekabet gücü yüksek bir ürün geliştirdi. Kısa süre önce piyasaya çıkmaya başlayan Daydream View VR, pek çok telefon modeliyle uygumlu çalışıyor. Şirketin hedefi, milyonlarda kullanıcıyı artırılmış gerçeklik dünyasıyla tanıştırmak.

Gözlüğün çalışması için Google Pixel gibi, gözlükle uyumlu bir Android telefon gerekiyor. Ayrıca isteyen firma kendi Daydream View VR gözlüğünü geliştirme imkanına da sahip olacak. Şirketler kendi tasarımlarıyla ve farklı yeteneklere sahip Daydream gözlüklerini üretebilecekler. Google, üreticilere bu anlamda yol açmaya çalışıyor.

Google Cardboard’a kıyasla çok daha gelişmiş bir sanal gerçeklik deneyimi sunabilen Daydream, Google’ın en son Android sürümü içerisinde konumlandırılan VR Modu sayesinde işlem görüyor. Bulundurduğu özel sensörler ve ekranlar nedeniyle sadece bazı yeni telefonlarla uyumlu olan Daydream, Android N’le birlikte birçok cihazla çalışabilecek.

Daydream için ayrıca YouTube, Street View, Google Play Store Filmler ve Fotoğraflar’a ek olarak Ubisoft ve Electronic Arts gibi oyun şirketleri de Daydream Moduna özel uygulamalar geliştirmiş durumda.

Daydream uyumlu telefonlar


– ZTE Axon 7


– Asus Zenfone 3 Deluxe


– Moto Z


– Moto Z Force


– GM One Plus 3


– GM 5


– Huawei Mate 9


– Huawei Mate S2


– LG V2

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.