GoPro’dan Hero 5 Serisi ve Karma Drone

GoPro’dan Hero 5 Serisi ve Karma Drone promegaweb izmir web tasarım
GoPro’dan Hero 5 Serisi ve Karma Drone promegaweb izmir web tasarım

Aksiyon kamerası sektörünün en önemli oyuncusu olan GoPro’nun tanınmış serisi Hero’nun yeni modeli olan Hero 5 Black ve Hero 5 Session kameraları tanıtıldı. Ayrıca bir süredir haberlerini aldığımız drone ürünü Karma da duyuruldu.

Sesle kontrol işi kolaylaştırıyor

Yeni model Hero’larda çok kullanışlı pek çok yeni özellik bulunuyor. En başta söylemeliyiz ki, her iki kamera da 4K çözünürlüğünde video çekebiliyor. Dijital görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde yüksek aksiyon sırasında çok daha net görüntüler elde etmek mümkün oluyor. Bunun yanı sıra, pek çok dilde sesli kontrol de dikkat çeken bir yenilik. Hero 5 Black’te bulunan 2 inçlik dokunmatik ekran çok kullanışlı. GPS özelliği yine düşünülmüş. 9 metreye kadar suda kullanılabilen kamera, üç adet mikrofona sahip.

Drone Karma dikkat çekiyor

Aksiyon kameralarının son yıllarda drone’lar üzerinde çok yoğun kullanılması, GoPro’dan böyle bir hamleyi kaçınılmaz hale getirmişti. Nihayet firma katlanabilen bir drone ürünü çıkardı. Bu sayede her yere kolayca taşınabilen Karma, dokunmatik ekranlı bir kumandaya sahip. Hem yeni başlayanlar, hem de drone konusunda uzmanlar için rahat ve etkili kullanım sunan kumanda, Karma’nın önemli bir parçası durumunda.

Bisiklet, otomobil veya kaska takılabiliyor

Karma’nın dönüştürülebilir yapısı sayesinde kask, bisiklet veya otomobile sabitlemek mümkün. Sabitleyicinin çıkarılması esnek kullanım avantajı kazandırıyor. Bununla birlite, Karma Grip adlı sabitleyici ile elle tutmak da çok rahat hale geliyor.

GoPro Karma’yı Hero 4 Silver, Hero 4 Black ve Hero 5 ürünleriyle kullanmak mümkün olacak. Drone’a kamera alt kısımdan değil, ön bölümden monte ediliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print