Hologramlı Ekrana Sahip Akıllı Telefonlar İçin Nefesler Tutuldu

Hologramlı Ekrana Sahip Akıllı Telefonlar İçin Nefesler Tutuldu promegaweb izmir web tasarım

Son birkaç yıldır teknoloji etkinliklerinin ana gündem maddelerinden biri katlanabilir ekranlar oldu. Her yıl bu alanda gelişmelere şahit oluyoruz fakat henüz ürün olarak arzu edildiği gibi örnekler göremedik. Fakat son gelişmeler buna çok yakın olduğumuzu gösteriyor. Holografik ekran teknolojisi bize esnek ekranlı telefonlar sunacak ve bunun için uzun yıllar beklememiz gerekmiyor. HoloFlex olarak da adlandırılan bu teknoloji, telefon ekranlarının hem esnek, hem de yepyeni bir üç boyut deneyimi sunmasına imkan sağlayacak.

Son 5 yıldır esnek ekranlar konusunda çalışmalar yoğunlaşmış durumda. Yeni geliştirilen Holografik ekranlar görüntü konusunda da farklı deneyimler sunmaya aday. Herhangi bir ek donanıma ihtiyaç bırakmaksızın üç boyutlu görüntü deneyimi sunacak yeni ekranları kullanmak için tek yapmamız gereken, ekranı eğip bükme olacak. Cihazlarda kullanılacak yeni teknoloji senörler, ekranın hareketlerine göre derinliği algılayarak muhteşem 3D görüntüler hazırlayacak. Bu sayede, telefonda konuştuğumuz kişinin üç boyutlu holografik görüntüsünü ekranımızda görebileceğiz.

Üç boyutlu ekran üzerinde çalışan telefon üreticileri bazı deneysel modeller geliştirdiler geçtiğimiz yıllarda. Fakat hiçbiri ne yazık ki holografik ekran konusunda arzu edilen performansı gösteremedi. Günümde ise sanal gerçeklik gözlükleri ve 360 derece kameralarla üretilen videolar oldukça popüler. Donanım şirketleri bu anlamda geliştirmeler yapıyor ve yakın gelecekte 360 derece fotoğraf ve video üretmek üst seviye akıllı telefonların standardı olmaya başlayacak.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.