Huawei P10 Tanıtıldı İşte Özellikleri [MWC Özel]

Huawei P10 Tanıtıldı İşte Özellikleri [MWC Özel]
Huawei P10 Tanıtıldı İşte Özellikleri [MWC Özel]

Akıllı telefon pazarında yükselişini her yıl sürdüren ve pazardan daha fazla pay koparan Huawei’nin geçen yıl önemli başarı elde eden Huawei P9 modelinin bir üst modeli de Mobil Dünya Kongresi 2017’nin en dikkat çeken ürünlerinden biri oldu. Şirketin Huawei P10 modeli, bir süredir hakkında çıkan sızıntı bilgilerle beklenti oluşturmuştu. Telefonun en çok öne çıkan özelliklerinden biri, önceki modeldeki gibi Leica işbirliğiyle kamerası oldu.

Önceki modeldeki gibi, Lecia işbirliğini P10’da da öne çıkaran Huawei, arka bölümde yer alan biri 20, diğer 12 megapiksel çözünürlüklü iki kamera ile fotoğrafta iddialı.20 megapiksellik lens siyah-beyaz (monochrome), 12 megapiksel olan lens renkli (RGB) fotoğraf çekebiliyor. Her iki kameranın da diyafram değeri f/2.2 seviyesinde. Ön kamerada da önemli bir güncelleme söz konusu. 8 megapiksel çözünürlüklü selfie kamerası Leica’dan gelmiş ve f/1,9 diyafram açıklığına sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

İşlemci olarak 2,4 GHz frekans hızında çalışan Kirin 960 işlemcisini kullanan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza bulunuyor. Arka bölümdeki parmak izi okuyucu çok daha işlevsel hale getirilmiş. Kontrol butonunun pek çok işlevini üstlenen bu parmak izi okuyucudaki dokunma ve kaydırma duyarlılığı sayesinde telefon hakimiyeti artmış durumda.

Huawei P10’un bataryasında da küçük bir yükseltme ile 3200 mAh seviyesine ulaşılmış. Gorilla Glass 5 camla korunan 5,1 inçlik ekran oldukça renkli ve parlak. 6,98 mm kalınlığıyla dikkat çeken Huawei P10’un tasarımı kavisli ve oldukça modern. Pantone Color’la yapılan ortaklıkla birlikte oldukça çarpıcı renk seçenekleri sunuluyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.