Huawei’den Ultra Kavisli Telefon: Honor Magic

Huawei’den Ultra Kavisli Telefon: Honor Magic promegaweb izmir web tasarım
Huawei’den Ultra Kavisli Telefon: Honor Magic promegaweb izmir web tasarım

İddialı tasarımlarıyla dönem dönem öne çıkan Huawei, bu defa kavisli kenarlar konusunda bir şov yapıyor. Şirketin yeni modeli Honor Magic, sekiz köşeden kavise sahip. Oldukça şık bir görünüm kazanmış olan model, pek yakında piyasada yer alacak.

Ön ve arka kısımlarında cam malzeme kullanılan Huawei Honor Magic, gerçek bir tasarım telefonu. 5 inç büyüklüğünde ve 2560×1440 çözünürlüğe sahip ekranı çok kaliteli görüntü veriyor. Bazı markaların telefonlarda ön camda sağ ve sol kısımlarda kavis uyguladığını biliyoruz. Huawei bunu biraz ileriye götürmüş ve hem üst hem de alt kenarların tamamına kavis vermiş. Bu elbette tasarım anlamında önmeli bir ayrışma sağlıyor.

Kenarlar kavisli olunca tabii ki normalde kenarda olan düğme ve girişler altta dizilmiş. Mikrofon, kulaklık girişi ve hoparlörün yanı sıra, SIM kart yuvası da alt bölümde yer alıyor. Telefonun üst kısmında ise ön kamera, sensörler ve bildirim ışığı bulunuyor.

Çift arka kamera akımını sürdüren Huawei, 12 megapiksel ana kameraya ek olarak bir de siyah-beyaz çekim yapan lens eklemiş. Arka bölümün tasarım yapısı sayesinde kameraların bir çıkıntısı yok.

Yazı boyunca telefonun tasarım özelliklerinden söz ettik zira Honor Magic gerçekten, adına yaraşır biçimde sihirli bir model. Fakat sadece görünümüyle değil, performansızla da tam puan alabilecek kapasitede. Huawei’nin Kirin 950 işlemcisiyle gelecek olan Honor Magic’te 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına yer verilmiş. Yeni nesil hızlı şarj teknolojisi sayesinde tamamen boş durumdayken, yarım saatte yüzde 90 doluluk seviyesine ulaşıyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.