Hyundai’den Muhteşem Elektrikli Scooter: IONIQ [CES ÖZEL]

Hyundai’den Muhteşem Elektrikli Scooter: IONIQ [CES ÖZEL]
Hyundai’den Muhteşem Elektrikli Scooter: IONIQ [CES ÖZEL]

Modern şehir hayatı gelişiyor, alışkanlıklar da değişiyor. Pek çok araç da buna göre yeni özellikler kazanarak farklılaşıyor. Özellikle kısa mesafelerde bireysel kullanımlar için alternatif araçlar boy göstermeye başladı. Otomotiv devi Hyundai’nin yeni geliştirdiği elektrikli scooter, CES 2017’nin dikkat çeken ürünlerinden biri oldu.

Elektrikli otomobiller son zamanların en dikkat çeken teknolojileri arasında yer alıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yollarda daha fazla elektrikli otomobil göreceğimiz kesin. Bu furyaya küçük ulaşım araçları da ekleniyor. Hyundai’nin elektrikli skooter’ı IONIQ, nevi şahsına münhasır bir ulaşım aracı. Kolay taşınıyor, yürümekten çok daha hızlı bir ulaşım sunuyor, güvenli ve kolay taşınabiliyor.

IONIQ aslında Hyundai’nin elektrikli araç stratejisinin küçük bir parçası. Zira şirketin amacı bu alanda bir ekosistem yaratmak. IONIQ Scooter’ın bir başlangıç olduğunu düşünebiliriz. Muhtemelen bu elektrikli araç serisinin devamını göreceğiz. Şehir içinde alternatif ulaşım araçlarıyla yeni yaşam tarzına katkıda bulunmayı hedefleyen şirket için otomobil kavramı epeyce yer değiştirecek gibi görünüyor.

Güney Koreli Hyundai’nin IONIQ adını verdiği bu ekosistemin ilk örneği olarak Las Vegas’taki CES tüketici elektroniği fuarında boy gösteren scooter, oldukça kompakt bir yapıya sahip. Katlanılabilir yapısıyla taşıması çok kolay. Şirket henüz çok fazla teknik detay paylaşmıyor ancak görünen o ki benzerleri çok kısa sürede çoğalacaktır.

Küçük ekranında hız ve pil durumuyla ilgili bilgiler veren Hyundai IONIQ, ön ve arka ışıklandırmaların yanı sıra yardımcı sensörlere de sahip olacak. Şirket henüz bu konuda bir açıklama yapmamış olsa da, 2017 yazında IONIQ Scooter’ın piyasada olma ihtimali yüksek.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.