İmleme Siteleri Nedir?

İmleme Siteleri Nedir?

İnternet kullanıcılarının internet kaynaklarının yer imlerini düzenleme, saklama ve arama yapmak için bir yoldur.

İnternet kullanıcılarının internet kaynaklarının yer imlerini düzenleme, saklama ve arama yapmak için bir yoldur. Sitelere konulan içerikler sayesinde daha fazla paylaşım olur ve sitenize gelen ziyaretçiler artar imleme siteleri dünyada çokça mevcut olan, genellikle webmasterlar tarafından kullanılan sitelerdir.

Ne İşe Yarar?

Bu gibi siteleri sitenizde bulunan bir içeriğin tanıtımını yapmak amacıyla kullanabilirsiniz. Ancak tanıtımınızı yaparken içeriğin tamamı değil bir kısmı kullanılır. Ziyaretçilerin devamını okuyabilmesi için sitenizin linkini vererek imleme sitesinin asıl amacını uygulamış olursunuz. Buradaki amaç imleme sitelerinden tanıtım yaparak Google gibi arama motorları tarafından sitenizi daha üst sıralara çıkarmaktır.

Kaliteli İmleme Nasıl Yapılır?

Kaliteli imleme seo için çok önemlidir. İmleme Yaptığınız Sitenin PR ve Alexa Değerleri iyi durumda olmalı ki aldığınız backlinkin Kalitesi Artmalıdır.

İmleme Yaparken :

-Başlığınızın Sitedeki Başlık ile Aynı Olmamasına Dikkat Ediniz. Neden Derseniz imleme Sitesi Google da Sizin Üstünüzde Yer Alabilir.

-Açıklama Bölümüne Tatmin Edici içerik Giriniz, Sonuçta 3-5 Kelimelik Bir içeriği Google Spam Algılayacak ve Paylaştığınız içerikten Aldığınız Link Kalitesiz Olacaktır.

-imleme Sitesine Etiket Girerken Abartısız Şekilde içeriğiniz ile Alakalı Etiketler Paylaşın.

-Ardı Ardına 10-20 Tane içerik Paylaşmak Yerine Bu Paylaşımları Gün içerisine Yaymalısınız ki Admin Paylaşımlarınızı Spam Olarak Değerlendirip Silmesin.

Kaliteli Bir imleme için Yukarıdaki Detaylara Dikkat Etmelisiniz, Hem Emeğiniz Boşa Gitmesin Hem Kaliteli Bir Seo Çalışması Yapmış Olun. 100 imleme Yapmak Yerine Temiz ve Kaliteli Sitelerden 10 imleme Yapmanız Daha Başarılı Olacaktır.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.