İnstagram Gibi Uygulama Yapmak

İnstagram Gibi Uygulama Yapmak

İnstagram günümüzde milyonlarca insanın ziyaret ettiği ve resim paylaştığı bir uygulama haline geldi? Peki böyle bir uygulama nasıl kurulabilir?

İnstagram Nasıl Kuruldu?

Kevin adında bir adam sırf merakından işten sonra geceleri kendi kendine çalışarak kodlama öğrendi ve “Burbn” adında HTML5 tabanlı bir uygulama geliştirdi. Önce arkadaşlarına ve çevresine Burbn ın reklamını yaptı ve bir partide bir grup yatırımcı ile tanıştı. Bu yatırımcılar daha sonrasında Kevin e 500.000$ lık yatırım yapacaktı. Kevin işten ayrıldı ve yatırımcılardan belirtilen parayı aldı.

Biraz düzenleme yaptıktan sonra Burbn ın eski sürümüne dönmeye karar verdiler fakat biraz kötü bir prototip ortaya çıktı ve 1 hafta sonra yeniden bir prototip hazırlamaya karar verdiler. Bu prototip konum belirtme gibi bir çok fonksiyonu olan ama asıl teması fotoğraf olan bir uygulama olacaktı.

Daha sonra kendisi gibi kodlama bilen Mike adında bir ortak buldu. Burbn Apple a konuldu fakat uygulama çok karışıktı hemen hemen bütün fonksiyonları kaldırılarak sadece fotoğraf paylaşmaya yönelik bir uygulama haline getirildi.

Yeni bir isim bulundu. “İnstagram”. Uygulama tekrar Apple a konuldu ve bir kaç saat içerisinde App Store da zirveye oturdu.

Peki böyle bir siteyi nasıl kurabilirim?

Kesinlikle inanç ile doğru adımlar atmanız gerekiyor. Doğru adımı atamasanız bile azim ile çizginizden dışarı çıkmayın. Eğer bilmiyorsanız PHP, Java, Phyton, .NET, Perl gibi diller öğrenin eğer biliyorsanız işlemlere bu gün başlayabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.