Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geldi

Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geldi promegaweb izmir web tasarım
Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geldi promegaweb izmir web tasarım

En etkili sosyal ağ uygulamalarından Instagram’a çarpıcı bir yenilik daha geldi. Yayımlanan yeni güncelleme sayesinde bundan böyle kullanıcılar Instagram’da da canlı video yayını yapabilecek. Periscope, Facebook ve YouTube’da kullanıcılar tarafından benimsenen canlı yayın özelliği Instagram’a yeni bir soluk getirecek.

Hikâyeler artık daha canlı

Dün Instagram yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamadaki Stories (Hikayeler) bölümüne giren kullanıcılar, video paylaşımı sekmesinde Live/canlı sekmesini görecek, buna basarak canlı yayın yapacaklar. Instagram kullanıcılarına aşamalı olarak bu özellik tanımlanıyor. Birkaç gün içinde tüm kullanıcılar canlı yayın yapma özelliğine kavuşmuş olacak. Kullanıcılar, takip etmedikleri kişilerin canlı yayınlarını görmek için Keşfet bölümünü ziyaret edebilecek.

Sonradan silinen fotoğraf paylaşımı

Instagram’a bu güncellemeyle birlikte direkt mesajla fotoğraf paylaşımına da bir yenilik eklendi. Direkt mesajla gönderilen ve göndericisi tarafından silinebilen fotoğraflar, Snapchat’i andırıyor. Karşı taraf gönderilen fotoğrafın ekran görüntüsünü alırsa, göndericiye bildirim gidiyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.