Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geliyor promegaweb izmir web tasarım
Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geliyor promegaweb izmir web tasarım

Sosyal ağlar arasında kendini en iyi geliştirenlerden biri olan Instagram, serüvenine fotoğrafla başlamış ve video paylaşımlarıyla devam etmişti. Zaman içinde özelliklerini zenginleştirdi ve geçtiğimiz aylarda Snapchat’ten rol çalarak Hikayeler servisini devreye aldı. Yeni duyumlara göre Instagram şimdi de canlı video yayını vermeye hazırlanıyor.

Son zamanlarda Facebook’un Snapchat’i satın alamamasının ardından uygulamaya hikayeler özelliği eklenmiş ve rekabet daha da kızışmıştı. Şimdi ise Rus asıllı kaynaklara göre popüler sosyal medya uygulamasına canlı yayın desteği gelecek.

Rus haber sitesi Tjournal’a çeşitli ekran görüntüleri yollayan bir kullanıcı, canlı yayın desteğinin geldiğini iddia etti. Kullanıcıdan gelen ekran görüntülerinde uygulamanın en üstünde yer alan hikayeler bölümünde bir çerçeve içinde Live (Canlı) ibaresi yer alıyor. Canlı yayına basıldığında popüler canlı yayınlar başlığında bir sayfaya yönlendiriliyor, sayfa şu anda yüklenmiyor. Facebook’un canlı yayın yaklaşımının benimsenmesi kuvvetle muhtemel.

Canlı yayın pazarı hareketlendi

Bilgiyi sızdıran kiş, Go Insta! adı verilen büyük bir kırmızı buton aracılığıyla canlı yayına girilebileceğini belirtmiş. Şirket henüz özelliği aktif hale getirmedi fakat iddiaya göre testleri yapılıyor. Mobil cihazlarda Meerkat uygulaması ile başlayan canlı video yayın furyası, Periscope’un çıkması ile hız kazanmıştı. Bugünlerde ise Facebook mobil cihazlarda gerçekleştirilen canlı yayınlarda liderliği önde götürüyor. Instagram’da sadece belli kullanıcılarda kısa süreli olarak gerçekleştirilecek bu test, muhtemelen arz-talep durumuna göre herkese açılacak veya proje rafa kalkacak.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.