Instagram’a Yeni Muhteşem Özellik

Instagram’a Yeni Muhteşem Özellik promegaweb izmir web tasarım
Instagram’a Yeni Muhteşem Özellik promegaweb izmir web tasarım

Popülerliğini hiçbir zaman yitirmeyen ve daima büyüyen ve zenginleşen sosyal ağ platformu Instagram, yepyeni ve oldukça işe yarayan bir özelliği devreye aldı.

Bundan böyle kullanıcılar, çekip düzenledikleri ama o sırada yayına almak istemedikleri görüntüleri “taslak” olarak kaydedebilecek. Bu sayede üzerinden çalışılan görüntüleri kullanıcılar kenarda bekletip diledikleri aman yayına alabilecek.

Sadece bireysel kullanıcılar için değil, markalar için de son dönemde yoğun biçimde kullanılan Instagram’da kısa süre önce devreye giren “Hikayeler” özelliği, uygulamanın kullanım yoğunluğunda gözle görülür bir artış yarattı. Geliştirilen yeni özellikler, kullanım konforunu daha da geliştiriyor.

Uzun süredir kullanıcıların yoğun bir talebini şirket devreye almış oldu. Geçtiğimiz ay Instagram yönetimi, görüntüleri taslak olarak kaydetme özelliğini yakında yetireceklerini müjdelemişti.

Yeni yayımlanan güncelleme ile devreye giren “Save Draft”, yani taslaklara kaydet özelliğini kullanmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken, oluşturulan görüntü üzerinde çalışma yapılırken yayımlamayıp, Geri (Back) düğmesine basmak. Bunu yapınca Taslağı Kaydet ve Yoksay olarak iki seçenek çıkıyor. Yoksay’a basılınca çalışılan görüntü siliniyor. Taslağı Kaydet deyince ise o görüntü mevcut filtreleme ve ayarlarla birlikte kaydediliyor. Kaydedilen görüntüler Kütüphane bölümünde tutuluyor ve daha sonra kullanıcılar tarafından diledikleri zaman yayına alınabiliyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.