Instagram’da Etiket Tabanlı Satış Başlıyor

Instagram’da Etiket Tabanlı Satış Başlıyor promegaweb izmir web tasarım
Instagram’da Etiket Tabanlı Satış Başlıyor promegaweb izmir web tasarım

En etkili sosyal ağ platformlarından Instagram, geliştirmelerini aralıksız sürdürüyor. Son yıllarda markaların da gözdesi haline gelen fotoğraf ve video paylaşım ağı, dikkat çekici bir yenilikle gündemde. Bundan böyle paylaşılan görüntülerde yer alan ürünlerin satın alınabilmesi için etiketler kullanılabilecek.

Instgram bir süre önce, markaların daha rahat biçimde tanıtım yapması için reklam özelliğini devreye almıştı. Şimdi ise markaların para kazanmasına için para harcamasını olanak sağlamak gibi hedefleri var. Etiket yöntemi bu anlamda en kullanışlısı çünkü Instagram’da tıklanılabilir bağlantı eklenemiyor. Tamamen etiket bazlı yönlendirme mümkün oluyor.

Markalar için değerli bir fırsat

Instagram bir süre önce kişisel kullanıcı profiline, kurumsal Instagram profilini eklemiş farklı özelliklerle donatmıştı. Bu, Kullanıcıları artık Instagram’da yayınladıkları fotoğraflarda yer alan ürünler için satın alma etiketleri ekleyebilecekler.

Instagram’da son derece kullanışlı olan #etiket yöntemi, alışveriş özellikleri için kullanılacak. Satıcı, açık reklam veya ünlüleri kullanarak gizli reklam şeklinde yaptıkları Instagram paylaşımında, satış için etiketler kullanacaklar. Takipçiler, beğendikleri ürünün etiketine tıklayarak doğrudan satın alma alanına ulaşabilecek. İsteyen kullanıcılar, beğendikleri ürünü daha sonra satın almak için arşivleyebilecek.

Markalar da bu özellikten faydalanmak için Instagram’la özel bir anlaşma yapmak zorunda olacak. Anlaşmanın çerçevesi ve Instagram’ın bu noktada gelir modelinin nasıl olacağı henüz belirsiz. Bu yenilik sayesinde Instagram fenomenleri de markaların ürünlerini tanıtarak daha iyi gelir kazanma şansına erişecek.

Instagram’da etiketle alışveriş hizmeti öncelikle ABD’de devreye alınıyor. Yapılacak pilot uygulamada olası sorunlar giderildikten sonra dünya geneline yayılacak.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.