İnternet Reklamcılığı

Google reklamcılığı

Bütçeniz ne olursa olsun, reklamlarınızı Google arama motorunda ve Google reklamcılık ağında görüntüleyebiliriz. Kullanıcılar yalnızca reklamınızı tıkladığında bütçenizden reklam bedeli düşer. Bu reklamlar metin olabileceği gibi çeşitli boyutlarda, sabit ya da hareketli bannerlar, videolar ya da uygulamalar da olabilir. Google‘da her gün milyarlarca arama yapılmaktadır. Doğru kitleye hedeflenmiş Google Ads (eski adıyla Google AdWords) kampanyaları ile satışlarınızı hızla arttırabilirsiniz. Reklamların sadece ilgi çekici olması yeterli değildir, hem dikkat çekici olması gerekir hem de pazarlanan ürünü veya hizmeti sattırması gerekir.

Google adwords izmir google ads google seo

Google reklamcılığı nasıl yapılır?

Reklam oluşturup işletmenizle alakalı anahtar kelime veya öbekler seçeriz. Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google’da arama yaptığında, reklam arama sonuçlarının üst sıralarında, alt sıralarında veya yanında görünebilir. Böylece, Sizinle zaten ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapma imkanınız olur. Biz işte tam bu noktada sizin sektörünüzle alakalı kelimeler, doğru kelimeler ile reklam vermenizi sağlıyoruz. Geniş kapsamlı veya sektörünüzle alakalı olmayan tetikleyici anahtar kelimeleri reklamlarınızdan uzak tutarak bütçenizi koruma altına alıyoruz. Anahtar kelime istatistiklerini peryodik olarak takip ederek rekabet gücünüzü artırıyoruz. Bütün bunların ardından, Google Adwords kalite puanlamasını arttırmak için kapsamlı olarak site kalite analizinizi yaparak, olabilecek en iyi puanlamaya sahip olana kadar web site kalitesini geliştiriyoruz. Böylece yüksek kalite puanlarına erişen web siteniz için daha az maliyetle daha etkin reklam vermenizi sağlıyoruz.

Markanızı tanıtmak, Görsel hafızalarda yer almak, Müşteri çekmek ve işletmenizle ilgili çarpıcı bir mesaj vermek istiyorsanız, Görüntülü Reklam Ağı‘nda reklam yayınlamak size uygun olabilir. Görüntülü reklamlar (video veya resimli reklamlar) çevrimiçi reklam kampanyasının performansını gerçekten en üst düzeye çıkarabilir ve müşteriler üzerinde etki yaratabilir.

Sabit banner ya da hareketli banner ya da çeşitli görseller ile hazırlayabileceğimiz reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla siteden konularına ve demografik yapılarına göre seçim yaparak görüntülü reklamlarımızın yayınlanacağı web sitelerini belirleyebiliriz.

Google Reklamları hangi web sayfasında yayınlandı, en fazla tıklama alan google reklamları ve en düşük maliyetle en yüksek gösterim sağlayan web sitelerini öğrenebilirsiniz. Google reklamı performansı seçilen ağa göre segmentlere ayrılabilir ve bu performansı tek tek Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerinde izleyebiliriz. Böylece, google reklamının en yüksek performansı ne zaman ve nerede gösterdiğini öğrenebiliriz. Ardından, hedeflememizi ve teklif stratejimizi, yaptığımız harcamalar karşılığında en yüksek getiriyi elde edecek şekilde ayarlayabiliriz.

Google Reklamları Görüntülü Reklam Ağı web sitesinde belirli kullanıcı gruplarına gösterilebilir. Bu kullanıcılardan google reklamlarınızla ilgilenenler tıklar ve detay almak isterler. İlgilenen bu kullanıcılar ve sitenizi önceden ziyaret etmiş olan kullanıcılara ulaşmak için yeniden pazarlama kampanyası oluşturabilir veya belirli kategorilere ilgi duyan müşterilere ulaşmak üzere ilgi alanı kategorileri ekleyebiliriz. Sonra da onlara, Google Görüntülü Reklam Ağı ‘ndaki başka sitelere göz attıkları sırada alaka düzeyi yüksek mesajlar gösterebiliriz ya da reklamlarınızı başka sitelerde de karşısına çıkarmaya devam edebiliriz. Bunu yaparken bazı programcılık tekniklerinden faydalanırız ve reklamlarımızın daha etkili sonuçlara ulaşmasını sağlarız.

PROMEGAWEB olarak Sizin için facebook reklamları hazırlayabiliriz. Banner tasarımları ve/veya haber kaynağı reklamları ile belirlediğiniz bütçe kadar reklam verip bunları ölçülebilir analizlerle raporlandırabiliriz. Bu reklamlardan bağımsızBeğen” çalışması yapabiliriz ve facebook sayfasının beğeni sayısını yükseltmek için çalışarak bir sonraki reklamlarınızın sayfayı beğenen facebook kullanıcılarına ücretsiz reklam yapılabilmesine olanak sağlayabiliriz. Bütün bunlara bağlı olarak web sitenizin trafiğinde gözle görülür artış yaşamaya hazır olun.

Arama motoru optimizasyonu SEO ( Search Engine Optimization) çalışmaları, Google arama motorlarında, web sayfanızı arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebilmek için yaptığımız çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu ile, Google, Yandex, Bing, Yahoo vb. arama motorlarında, web sitesini arama sonuçlarında üst sıralara yükseltmek için gerekli adımları atabiliriz.

Google reklamları için Sizle iki farklı şekilde çalışabiliriz.

1. Komisyon Ödemeden Çalışma Yöntemi:

Bu yöntemi seçecek olursanız sizden sadece reklam paneli kurulum ücreti alıyoruz. Gmail hesabınıza yapacağımız kurulum, anahtar kelimelerin tespit edilerek panele girilmesi, hedef kitlenin oluşturulması ve tıklama başı maliyetlerin belirlenerek reklamların başlatılabilecek safhaya getirilmesi hizmetleri de dahil reklam paneli için  bir defaya mahsus 750 TL + KDV alıyoruz ve paneli size teslim ediyoruz. Bu işlemden sonra sizin havuza yapmanız gereken ödemeler üzerinden biz komisyon almıyoruz.  Ancak bizden yardım ve destek talep ettiğiniz durumlarda aylık ücret olarak 500 TL + KDV ücret alıyoruz.

2. Panel Ücreti Ödemeden Sadece Komisyon Ödeyerek  Çalışma Yöntemi:

Bu yöntemi tercih ettiğinizde Hiçbir masraf yapmazsınız ve panele müdehale etmeniz gerekmez. Tüm işi biz yaparız ve sizden reklam bütçeniz haricinde reklam bütçenizin %20 si oranında hizmet servis bedelini biz alırız.

google arama motoru seo ads adwords web tasarım izmir

Arama motorlarında ve sosyal medyada internet reklamı vermek istiyorsanız hemen arayın.

Bu sayfa ile ilgili rasgele blok konuları
(Konular sayfa her güncellendiğinde değişir.)