iOS 10.1 Çıktı, İşte Sundukları

iOS 10.1 Çıktı, İşte Sundukları promegaweb izmir web tasarım
iOS 10.1 Çıktı, İşte Sundukları promegaweb izmir web tasarım

Apple’ın, mobil işletim sistemi iOS 10 işletim sistemini duyurmasının üzerinden henüz çok zaman geçmemişken, iOS 10.1 güncellemesinin gelmesi sürpriz değil zira şirket bir aydır beta aşamasında testler gerçekleştiriyordu. iOS 10’a yetişmeyen bazı özellikler, 10.1’e eklenmiş durumda.

iPhone, iPad ve iPad Touch için yayımlanan güncellemede en öne çıkan yeniliklerden biri, iPhone 7 Plus’ın kamerası tarafından desteklenen Portre modu oldu. iPhone 7 Plus’taki ikinci arka kamera sayesinde, çekilen portre fotoğraflarda alan derinliği yaratmaya yarayan bu mod, pek çok kullanıcı tarafından muhtemelen çok sevilecek.

Portre modu çok sevilecek

Odaklanılan görüntünün arkasında kalan kısmı bulanıklaştıran bu mod, profesyonel bir deneyim kazandırıyor. Üstelik bunu yaparken, üst düzey profesyonel bir DSLR kamerayı aratmayacak kalitede sonuçlar ortaya koyuyor. Yaptığımız testlerde bunu kesin biçimde gördük. Bu modun henüz geliştirilme aşamasında olduğunu da söyleyelim.

Yeni iOS sürümünde, ek özelliklerin yanı sıra, pek çok hataların düzeltilmesi de sağlanmış. Özellikle Apple Watch’un kullanımı konusunda bazı hatalar giderilmiş durumda. Yeni iOS güncellemesi sayesinde, iPhone ve iPad’in üçüncü parti cihazlarla Bluetooth bağlantısı kurması daha sorunsuz hale getirişmiş durumda. Ayrıca iPhone ile Android Wear arasındaki uyum sorunları da büyük oranda çözülmüş durumda.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.