LG G6 Türkiye’de Satışa Çıktı

LG G6 Türkiye’de Satışa Çıktı
LG G6 Türkiye’de Satışa Çıktı

Elinize tam oturan büyük ekran


FullVision özellikli, 2880X1440 çözünürlükte, 5,7 inçlik QHD+ ekrana sahip olan LG G6, aynı zamanda 18:9 ekran oranını kullanan ilk akıllı telefon olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. LG G6’nın sunduğu inovatif 18:9 ekran oranı, geleneksel 16:9 ekran oranına sahip akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında, sağladığı çok daha geniş izleme alanı sayesinde oyun oynarken ve video izlerken bütünsel bir deneyim sunuyor.

Tutarken rahat, izlerken çok daha geniş

LG G6 oldukça geniş bir ekrana sahip olmasına rağmen çok rahat bir şekilde kavranabiliyor. Aynı boyuta sahip diğer akıllı telefonlardan farklı olarak LG G6, tek ele rahatlıkla oturuyor ve kullanıcılara büyük bir telefon değil, tam anlamıyla büyük bir ekran deneyimi yaşatmayı başarıyor. Pennsylvania Devlet Üniversitesi’den Dr. Andris Freivalds ve Yonsei Üniversite’den Dr. Ji Yong-gu önderliğindeki ergonomik araştırmalar ekipleri tarafından yapılan testlerde, LG G6’nın kavramadaki rahatlığı, farklı tutuş şekilleri ve hareketlerdeki konforunun yanında uzun kullanımlardaki kas yorgunluğu gibi etkileri de ayrıntılı bir şekilde incelendi. LG G6, yapılan bu testlerin tümünde en yüksek puanı almayı başardı.


LG G6’nın en ilgi çekici ve özel parçası ekranı

Metal ve camın mükemmel bir bileşimi olan LG G6, minimalist tasarımın sunduğu şık ve pürüzsüz dokunma hissiyatıyla beraber beyaz, platinyum ve siyah renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. LG G6’nın etrafını saran metal çerçevenin verdiği sağlamlık hissiyatını ise oldukça şık görünümlü mat cilası tamamlıyor. Arka bölümü kusursuz şekilde düz bir yapıya sahip olan LG G6, aynı zamanda kamerasının zarar görmesine neden olabilecek hiçbir çıkıntıya da sahip değil. Yeniden düzenlenen kamera, sensör ve hoparlörler ise LG G6’nın sahip olduğu dar çerçeveler sayesinde ön bölümün üst tarafına tek sıra halinde yer alıyor. Hem ekran hem de gövdenin sahip olduğu dairesel kenarlar, sadece tasarımı tekilleştirmekle kalmıyor aynı zamanda telefonun düştüğünde zarar görmesini de engelliyor.


Mobil izleme deneyimizi Dolby Vision ile dönüştürün

LG G6, üstün bir parlaklık, kontrast ve renk deneyimi için Dolby Vision™ özelliğini kullanan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. LG G6 sadece Dolby Vision’ı desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda HDR 10 özelliğini de destekliyor. Bu iki özellik de görüntünün hem en karanlık hem de en aydınlık bölümlerinde çok daha geniş renk seçenekleri ve parlaklık sağlayarak, oldukça canlı ve detaylı görüntülerle birlikte sürükleyici bir izleme deneyimi sağlayan üstün Yüksek Dinamik Aralık (HDR) görüntü teknolojisinin standartları olarak öne çıkıyor.

Akıllı telefon ekranlarının gittikçe büyümesi ve Internetin hızlanması gibi gelişmeler, kullanıcıların çok daha fazla içeriğe erişebilmeleri için LG’nin bu iki HDR standardını destekleme kararı almasında önemli bir etki yarattı. Netflix ve Amazon’daki HDR içeriklerin giderek artmasıyla birlikte, kullanıcılar popüler TV programlarını üstün HDR kalitesiyle birlikte LG G6’nın ekranından izleyebilecekler. Aynı zamanda Amazon tarafından da 18:9 QHD+ ekrandaki sinematik izleme deneyimini artıracak 18:9 görüntü formatındaki içerikler de giderek artan bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunuluyor.


Daha fazla deneyimle, hiçbir şeyden vazgeçme!

LG G6’nın sahip olduğu standart ve geniş açılı kamera özelliği sayesinde artık fotoğrafta gözükmek için yer değiştirmek veya yan yana sıkışarak poz vermek sonlanıyor. Kullanıcılar hiçbir ayrıntıdan vazgeçmeden fotoğraflarını çekebiliyorlar. Geniş açıda 125 derece olan 13 megapiksellik çift arka kamerası ile LG G6, normal telefon kameralarıyla mümkün olmayan panoromik fotoğraflar da çekebiliyor. LG G6, 4K video çekimlerinde dahi standart ve geniş açılı kameralar arasında sağladığı eşi benzeri görülmemiş geçişlerle üstün ve eşsiz bir kamera deneyimi sunuyor. LG G6, aynı zamanda genişletilmiş 100 derecelik görüş açısına sahip 5 megapiksel ön kamerasıyla, kullanıcıların selfie çubuğuna ihtiyaç duymadan selfie ya da wefie çekebilmelerine imkân veriyor. Ayrıca, geniş açılı kamerası kenarlardaki bozulmaları engelliyor ve çok daha doğal fotoğraflar çekilebiliyor.

Fotoğrafla ve paylaş

Selfie, wefie, geniş açılı fotoğraflar ve yeni Kare Kamera Modu’yla çekilenler de dahil olmak üzere LG G6’daki tüm fotoğraflar, tek bir penceredeki film modunda görüntülenebiliyor. Bu sayede fotoğraf çekildikten sonra incelemek için galeriye girip bakmaya gerek kalmıyor. LG G6’nın sunduğu Kare Kamera özelliği, 18:9 oranındaki ekranı iki eşit kareye bölüyor. LG G6 aynı zamanda Instagram, Snapchat ve diğer sosyal medya platformlarına uygun 1:1 orana sahip kare şeklinde mükemmel fotoğraflar da çekebiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda ekrandaki bir bölümde 4:3, 16:9 ve 18:9 gibi diğer popüler görüntü oranları arasında seçim yaparken, diğer pencerede bu fotoğrafları inceleyip düzenleyebiliyor ve hızlıca paylaşabiliyorlar. Ayrıca iki fotoğraftan 100 fotoğrafa kadar oluşturdukları döngülerle GIF görüntüleri de üretebiliyorlar.


Beklenmedik durumlara karşı korumalı

LG G6, IP68 sınıfı su ve toz geçirmezlik özelliği sayesinde toza karşı tamamen dayanıklı bir yapıya sahip. Suya karşı ise 1,5 metre derinlikte bile 30 dakikaya kadar dayanıklı. LG G6’nın sağlam tasarımı sayesinde günlük kullanım sırasında gerçekleşen kazayla düşmeler ve diğer zor şartlara karşı endişe etmeye de gerek kalmıyor. LG G6, sadece uluslararası test standartlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda yüksek sıcaklık ve dayanıklılık testlerinden de geçebilmek için sahip olduğu tescilli teknolojiyle ısıyı dağıtıyor ve azaltıyor. LG G6 ile birlikte LG marka akıllı telefonlarda ilk defa kullanılan ısı borusu özelliği ise içerideki ısının dağıtılmasına katkıda bulunuyor. LG mühendislerinin yaptığı çalışmalar sonucunda LG G6’nın içindeki diğer parçalar da birbirlerinin ısısını dağıtarak azaltacak şekilde yerleştirildi.

Google Assistant ile yardımcı bir ses

LG G6, dâhili Google Assistant ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Google Assistant, LG uygulamalarıyla benzersiz bir uyum ve sezgisel bir bütünlükle çalışarak kullanıcıların çok daha hızlı cevaplar almasını, günlük işleri düzenlemesini, en iyi müzik ve videolara erişmesinin yanında LG G6’nın içinde çok daha hızlı ve verimli bir şekilde arama yapabilmesine de imkân veriyor. Ayrıca kullanım sonrasında yararlandığı Yapay Zeka özelliği sayesinde Google Assistant ne kadar fazla kullanılırsa kullanıcıyı daha da iyi tanıyarak, çok daha kişiselleştirilmiş bir uygulama haline getirilebiliyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.