LG G6’yla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

LG G6’yla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!
LG G6’yla İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

LG’nin amiral gemisi serisinin yeni modeli LG G6’yla ilgili yeni görüntüler ve teknik detaylar ortaya çıkıyor. 27 Şubat-2 Mart tarihlerinde İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek Mobile World Congress 2017 kapsamında tanıtılacak G6 modelinin yeni bir tanıtım görseli de yayımlandı. Tasarımla ilgili küçük fikirler veren görselin yanı sıra teknik ayrıntılara dair ipuçları da paylaşıldı.

LG’nin, Barselon’da düzenlenecek uluslararası etkinliklerden bir gün önce tanıtması beklenen LG G6’yla ilgili şirketin paylaştığı görselde, özellikle kişisel asistan özelliğine vurgu yapıldı. Yapay ve Zeka kelimelerine dikkat çekilen paylaşım, LG G6’nın tasarım, performans ve kamera gibi özelliklerin yanı sıra, yazılım tarafında da önemli gelişmeler sunacağı fikrini doğuruyor.

Yapay zeka öne çıkacak

Apple’ın 4 Ekim 2011’de Siri ile başlattığı akıllı telefonlarda kişisel asistan trendi, gelişen yazılım ve donanım teknolojileri sayesinde daha anlamlı hale geldi. LG’nin de bir süredir üzerinde çalıştığı yapay zeka uygulaması, en somut çıktısını G6 modeliyle verecek gibi görünüyor. Geliştirilen kişisel asistanın, cep telefonu kullanımında sesli yönetmeyi çok daha etkin hale getirmesi bekleniyor fakat henüz detaylar hakkında bilgi mevcut değil.

İlk yeni nesil telefon

LG’nin paylaşımında dikkat çeken ifadelerden biri de “İlk yeni nesil akıllı telefon” oldu. Muhtemelen LG, bu söylemiyle, akıllı telefonda yeni bir nesil başlattıkları iddiasını ortaya koyacak. Bunu tamamlayacak unsurlar henüz bilinmiyor. Fakat G5’teki modüler yapı benzeri bir yenilikçi yaklaşımın G6 ile gelmesi olası. Google’ın Pixel modelleri haricinde, Google Assistant’a sahip ilk telefon olması kuvvetle muhtemel.

9 Mart’ta Kore’de satışa çıkacak

Asya medyasında yazılanlara göre LG G6, tanıtımından bir hafta sonra Güney Kore’de satışa sunulacak. Amerika ve Avrupa pazarlarında satışa çıkış tarihinin ise 7 Nisan olacağı konuşuluyor. Şirketin amacı, Samsung’un aynı tarihlerde tanıtacağı Galaxy G8’den mümkün olduğunca önce satışa sunmak.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.