LG’den Yeni Eğlence Telefonu: LG V20

LG’den Yeni Eğlence Telefonu: LG V20 promegaweb izmir web tasarım
LG’den Yeni Eğlence Telefonu: LG V20 promegaweb izmir web tasarım

Optik görsel stabilizasyon (OIS) 2.0, ön ve arka geniş açılı kamera, Hi-Fi Quad DAC ve Android Nougat OS gibi birçok yeni özellik içeren LG V20, sosyal ağları yoğun kullanan insanlara gerek kullanım gerekse de yaratıcılık açısından zengin bir multimedya deneyimi sağlamak için tasarlanmış. V20, Android 7.0 Nougat OS ve Google’ın telefonlar için geliştirdiği yeni arama uygulaması In Apps’i içeren ilk telefon olma özelliğini taşıyor.

Video kalitesinde devrim

Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisine sahip LG V20, Optik görsel stabilizasyonu (OIS) 2.0 özelliği, Qualcomm teknolojilerinin elektronik görsel stabilizasyonu (EIS) 3.0’a yükselterek, titreyen görüntüleri nötralize ediyor ve daha net video kaydı elde edilmesini sağlıyor. Gyro-Temelli EIS, senkronizasyon gecikme süresini sadece 50 milisaniyeye düşürerek, görsel ve gyro arasındaki senkronizasyon doğruluk oranını artırıyor. Dijital görsel stabilazasyonu (DIS) ile tamamlanan EIS, daha akıcı bir hareket için jöle efekti ile çerçeve içindeki nesneleri ayarlayarak ve bozulmaları minimuma indirerek son işlemcideki video kalitesini ileri seviyeye taşıyor.

Hi-Fi Video Kaydetme

LG V20 kullanıcıları Hi-Fi video kaydedebiliyor ve istenmeyen çevre seslerini ortadan kaldıran Low Cut Filter (LCF) ve kayıt mesafesini ayarlamayı sağlayan Limiter (LMT) gibi seçenekleri kullanarak mükemmel ses kalitesine ulaşacakları ayarlamaları manuel olarak yapabiliyor. LMT özelliği, kullanıcının kaydetmek istediği sesi sıfırlarken, LCF özelliği çevre gürültülerini ortadan kaldırıyor. V20, profesyonel video ekipmanlarında kullanılan format olan 24bit/48kHz Linear Pulse Code Modulation (LPCM) özelliği ile sesleri yakalıyor.

Hi-Fi Quad DAC ile kusursuz ses deneyimi

ESS teknolojisi ile güçlendirilen 32 bit Hi-Fi Quad DAC özelliğine sahip dünyanın ilk telefonu olan V20, yüksek performanslı ses ürünleri tasarlayanlar için vazgeçilmez olacak. ESS SABRE ES9218 tarafından desteklenen Quad DAC özelliği sayesinde V20, ses bozulmalarını ve çevre seslerini yüzde 50’ye kadar azaltarak daha net ses kalitesi sunuyor. Tüm kulaklık modellerinde yüksek ses kalitesi sunan V20, 75 kat daha iyi ses şiddeti ve L/R denge kontrolü ile FLAC, DSD, AIFF ve ALAC’ın da aralarında olduğu tüm müzik formatlarını destekliyor.

V20 ile HD Ses Kaydı

HD ses kaydedici ses kaydındaki yeni seviyeyi temsil ediyor. Kullandığı üç yüksek AOP mikrofon ile daha geniş dinamik frekans aralığında, stüdyo kalitesinde ses kaydedebilmelerini sağlayan bu özelliği, V20 kullanıcılarının geleneksel akıllı telefonların çok ötesinde, mükemmel ses kaydına ulaşmalarını sağlıyor. Stüdyo modu ile video kameralarda da bulunan kolay kullanılan tuşlar ile manuel ses kontrolü yapmak ve Müzik Kaydedici özelliği ile de kayıtlı müzikler üzerinde söylenen şarkıyı yüksek kalitede kaydetmek mümkün.

Ön ve arka kameradaki geniş açı kapasitesi, kullanıcıların fotoğraf karesine sığdırmak istedikleri hiçbir şeyi dışarıda bırakmıyor. 120 derece lense sahip 5MP ön kamerası selfie deneyimini artırarak daha çok arkadaşla bile daha büyük resimler çekmenizi sağlıyor. 135 derece lense sahip 8MP arka kamerası ise devasa stadyumlarda çekim yapabilmek ya da mükemmel manzaraları kaydedebilmek için mükemmel.

Otomatik çekim özelliği ile mükemmel selfie’ler

Ön kameradaki otomatik çekim fonksiyonu ve kişilerin hazır olduğu ve güldüğü zaman devreye giren yüz tanıma özelliği ile mükemmel selfiler çekmek artık zor değil. Bu sayede kameranın sallanmasına neden olarak, fotoğrafın bulanık çıkmasına neden olan tuşa basma işlemini yapma zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

V20 Hybrid Auto Focus (HAF) özelliği her zaman net fotoğraflar yakalamayı garantiliyor. Laser Detection AF, Phase Detection AF ve Contrast AF olmak üzere üç AF mekanizmasını entegre ederek hem video hem de fotoğraf çekimleri için tüm ortamlarda hızlı ve durağan otomatik odaklanma sağlıyor. V20 LDAF ya da PDAF çekilecek fotoğraf için uygun olup olmadığını belirleyerek Contrast AF ile odağı temizliyor. Kullanıcılar V20 ile her türlü ışıkta ve fotoğrafını çekeceğiniz kişi hareket halindeyken bile net fotoğraflar çekmenin avantajını yaşıyor.

Genişleyebilen ikinci ekran özelliği

Daha önce V10 ile sunulan popüler ikinci ekran özelliği V20 için gözle görülür şekilde geliştirildi. V10’a kıyasla iki kat parlaklık ve yüzde 50 daha geniş font boyutu ile ana ekranın üst kısmına yerleştirilen daha küçük ekranda kullanıcılar yeni bildirimlere ve hatırlatmalara açık havada da kolayca göz atabilecekler. Artık kullanıcılar daha büyük mesajları okumak, hızlıca yanıtlamak ya da bilgi paylaşmak için ikinci ekrana tıklayarak bildirimleri genişletebilecekler.

Mobil kullanım için geliştirilen arayüz LG UX 5.0+’a sahip olan LG V20, kullanıcıların multimedya fonksiyonlarını isteklerine göre şekillendirebilmelerini daha da kolaylaştırıyor. LG UX 5.0’in geliştirilmiş versiyonu olan LG UX 5.0+ ilk olarak LG G5 ile tanıtılmıştı. LG V20 ayrıca Android 7.0 Nougat ile çalışan dünyanın ilk akıllı telefonu.

LG V20 iki uygulamayı aynı anda bölünmüş ekranda göstererek, kullanıcıların uygulamalar arasında metin, görsel ya da dosya sürüklemelerini sağlayan çoklu pencere özelliğine de sahip. 5,7 inç ana IPS Quantum Ekranla birlikte bu teknolojik gelişmelerin kombinasyonu en iyi çoklu görev kapasitesini beraberinde getiriyor.

Sağlam gövde, özel tasarımla buluştu

Sofistike bir görünüm ve tam dayanıklılığa ulaşmak için LG hafif alüminyum ve yeni silikon temelli materyalleri bir arada kullandı. Sağlam ve hafif bir telefon elde etmek için uçaklarda, yelkenlilerde ve dağ bisikletlerinde bulunan AL6013 metal, telefonun arka yüzeyini kaplamak için seçildi. Telefonun düşmesi durumunda telefonun alt ve üst kısmında bulunan Silicone Polycarbonate (Si-PC) telefonu hasardan koruyor. Kasklarda kullanılan bu inovatif materyal, oluşacak şokları geleneksel materyallere oranla yüzde 20’den daha fazla önlüyor.

LG V20, ABD askeri standartlarını uygulayan bağımsız laboratuvar tarafından dayanıklılığı ölçmek için yapılan MIL-STD 810G Transit Düşme testini de geçti. Test V20’nin şoklara karşı dayanıklı olduğunu ve 2 metre yükseklikten, ön, arka, yanlar ya da köşeler dahil olmak üzere herhangi bir pozisyonda düştükten sonra bile çalışır durumda olduğunu saptadı.

Teknik Özellikler

Yonga seti: Qualcomm Snapdragon 820


Ana Ekran: 5,7 inç QHD IPS Quantum Display (2560 x 1440 / 513ppi


İkinci Ekran: IPS Quantum Display (160 x 1040 / 513ppi

Hafıza: 4GB LPDDR4 RAM / 64GB UFS ROM / microSD (2TB’a kadar)


Ön Kamera: F1.9 diyafram aralığı ile 5MP ön kamera (Geniş Açı) /


Arka Kamera: F1.8 diyafram aralığı ile 16MP, OIS (Standart Açı) ve F2.4 diyafram aralığı ile 8MP (Geniş Açı)


Batarya: 3200mAh (Çıkarılabilir)


İşletim sistemi: Android 7.0 Nougat


Boyut: 159.7 x 78.1 x 7.6mm


İletişim Ağı: LTE-A 3 Band CA


USB Type-C: Evet


NFC Desteği: Var


Renk: Titan


LTE Desteği: Var

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.