LG’den Yeni Televizyon Serisi: LG Signature OLED TV [CES ÖZEL]

LG’den Yeni Televizyon Serisi: LG Signature OLED TV [CES ÖZEL]
LG’den Yeni Televizyon Serisi: LG Signature OLED TV [CES ÖZEL]

Bu yıl Tüketici Elektroniği Şovu (CES) özellikle televizyoncular açısından oldukça bereketli geçti. Güney Koreli elektronik devi LG, yeni pek çok ürünüyle birlikte; oldukça dikkat çekici tasarım ve teknolojilere sahip yeni televizyon serisi olan LG Signature OLED TV’yi de ilk defa görücüye çıkardı.

LG’nin en yeni OLED TV ürün serisi, Picture-on-Wall tasarımı, Dolby Vision, Dolby Atmos ve Technicolor tarafından sağlanan Color Science Expertise özellikleriyle, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017’de tanıtıldı. Dolby Vision ve Dolby Atmos ses teknolojilerini içeren 10 farklı üründen oluşan yeni LG TV ürün ailesinde herkesin hayran kaldığı ve Picture-on-Wall tasarımıyla “2017 CES En İyi İnovasyon Ödülü”nü kazanan 77 inç LG SIGNATURE OLED TV W modeli de bulunuyor.

Eğlenceyi artıran teknolojiler

LG’nin 2017 OLED TV ürünleri 77/65W7, 77/65G7, 65/55E7, 65/55C7 ve 65/55B7 modellerinden oluşuyor. LG’nin bu yeni modelleri kusursuz siyahlar, sonsuz kontrast ve genişletilmiş bir renk aralığı ile herhangi bir TV’nin üretebileceği en gerçekçi görüntüleri sunuyor. LG’nin en yeni 2017 OLED TV’leri, televizyonları bütünsel bir eğlence merkezine çevirmek amacıyla yola çıkan birçok yeni özellik sayesinde oldukça sağlam ve mükemmel bir deneyim yaşatıyor. 2017 OLED TV ürün ailesinde yer alan B7 ve C7 serileri bir bıçak kadar ince olan büyüleyici bir tasarıma sahip. Picture-on-Glass tasarımıyla öne çıkan E7 ve G7 modelleriyle birlikte, W7 modeli de eşsiz Picture-on-Wall tasarımıyla CES 2017’de büyük beğeni topladı.

Bıçak kadar ince kenarlar

W7 modelinin inovatif tasarımı, ekranın güzelliğini öne çıkartacak şekilde tüm diğer unsurları ortadan kaldırarak LG’nin benimsediği “daha az olan daha fazladır” felsefesini tam anlamıyla yansıtıyor. W7’nin şık ve bıçak kadar ince kenarları televizyonun adeta havada süzülüyor gibi görünmesini sağlarken, kullanıcıyı tamamen sarmalıyor. 65 inçlik modelin 2,57 milimetrelik OLED TV paneli, sadece manyetik aparatlar kullanılarak duvara tutturulabiliyor. Bu sayede TV ve duvar arasındaki boşluk ortadan kalkıyor. Kullanıcıyı çevreleyen hissiyat, yükselen hoparlörler ve rakipsiz Dolby Atmos ses kalitesiyle tamamlanıyor. W7’nin bu benzersiz tasarımı, bir televizyon seyretmekten öte adeta pencereden dışarıyı izliyormuş hissiyatı yaratıyor.

Evde sinema deneyimi

LG W7 OLED TV serisi bir milyar renk ve sınırsız kontrast oranı ile birlikte hiçbir ışık sızması olmadan kusursuz siyahlar sunan LG OLED’in devrimci pixel dimming teknolojisine de sahip. Bunun yanında LG’nin 2017 OLED TV’leri Ultra Parlaklık teknolojisi sayesinde gerekli noktalarda çok daha üstün bir parlaklık sunabiliyor.

Dünya çapındaki birçok gelişmiş sinemanın arkasındaki güç olan Dolby’nin Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisine sahip olan yeni LG OLED TV serisi, Dolby Vision özelliği ile en zengin renkleri, üstün parlaklık ve kontrast oranı sayesinde, evde sinema deneyimini başka bir noktaya taşıyor. Dolby Atmos izleyenleri tam olarak aksiyonun ortasına koyuyor ve sahip olduğu zengin seslerle tüm odayı dolduruyor. Hatta baş seviyesinin üstünde kalan noktaları bile güçlü ve hareketli seslerle doldurarak seslerin seyirciler arasında dolaşmasını sağlıyor. Dolby her sesi kendine ait bir noktada izole ederek aynı gerçek dünyadaki gibi oldukça bütünleşik, zengin ve çok katmanlı bir ses deneyimi yaratıyor.

Dolby Atmos için özel içerikler

Dünyada Dolby Atmos özelliğine sahip ilk televizyon olan 2017 LG OLED TV ürün serisi, tüm içerikleri teknoloji harikası bir görüntü ve son teknolojiye sahip ses özellikleriyle birlikte kullanıcıya sunarak bulunduğu ortamı adeta bir eğlence merkezine çeviriyor. Dolby Vision ve Dolby Atmos özelliklerinin bir araya gelmesi ise tüm dünyadaki profesyonel içerik üreticileri ve dağıtıcı kuruluşlar tarafından desteklenen tamamlayıcı bir çözüm sunuyor. Şu anda 80’den fazla Dolby Vision uyumlu stüdyo içeriği, 100’den fazla Dolby Atmos uyumlu stüdyo içeriği ve her iki formatla uyumlu 25 içerik mevcut durumda. Ayrıca dünya çapında OTT üreticilerinin sunduğu 100 saatin üzerinde izleme süresi olan Dolby Vision özellikli orijinal içerikler de 2017 yılı içinde çok yakın bir zamanda Ultra Blu-ray disklerdeki Dolby Vision içeriklerle birlikte kullanıcıların erişiminde olacak.

Yeni LG OLED TV’ler en son teknolojiyi ve Technicolor tarafından sunulan tüm dünyaca saygı duyulan renk uzmanlığını kendi bünyelerinde birleştiriyorlar. Birçok Hollywood yapımında kullanılan uzmanlık ve teknolojiyi bünyesinde barındıran LG 2017 OLED TV ürün ailesi bu sayede en canlı renkler ve gerçeğe bire bir benzeyen görüntülerle içerik üreticilerinin aktarmak istedikleri tüm sanatsal güzellikleri kullanıcılara sunabiliyorlar. Technicolor, LG ile ortak çalışarak OLED teknolojisinin üstün görüntü kalitesi sayesinde OLED TV’lerin tün dünyada üretiminin yayılması için potansiyelini sürekli ileriye götürüyorlar.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.