Metal Tasarımlı Hafif Akıllı Saat: Fitbit Versa

Metal Tasarımlı Hafif Akıllı Saat: Fitbit Versa
Metal Tasarımlı Hafif Akıllı Saat: Fitbit Versa

İlk başlarda akıllı bileklik ve egzersiz bantlarıyla tanıdığımız Fitbit, yeni ve modern akıllı saati Fitbit Versa’yı tanıttı. Fitbit’in şimdiye kadar tasarladığı en hafif, metal akıllı saat olma özelliği taşıyan Versa, rahat tasarımının yanında sağlık ve fitness verilerine ulaşmayı kolaylaştıran yeni bir arayüze de sahip. 4 günden fazla pil ömrüne sahip olan, 7 gün 24 saat kalp ritmi takibi gibi gelişmiş sağlık ve fitness özellikleri sunan Fitbit Versa, antrenmanlar, otomatik uyku evreleri takibi ve Android cihazlarda mesajlara hızlı cevap verme gibi özellikler de sunuyor. Fitbit Versa Special Edition’da ise temassız ödeme, çevrimdışı müzik gibi özellikler kullanıcıları bekliyor.

Fitbit ayrıca kadınlar için yeni bir sağlık takip özelliğinin de duyurusunu yaptı. Bu özellikle kadınlar adet döngülerini takip edebiliyor ve bütünsel sağlık verileriyle birleşince adet döneminin genel sağlıklarına etkisini daha iyi görebiliyor. Kadınlar için sağlık takibi özelliği, Fitbit Versa ve Fitbit Ionic cihazlarında hali hazırda mevcut. Fitbit uygulama kullanıcıları ise 2018 bahar aylarından itibaren bu özelliği kullanmaya başlayacak.

En akıllı sağlık ve fitness arkadaşı


Versa Fitbit OS 2.0 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Fitbit’in tüm cihazlarına gelecek olan işletim sisteminde yeni ve kişiselleştirilmiş bir de arayüz bulunuyor. Bu arayüzle sağlık ve fitness verileri daha bütüncül ve basit bir şekilde görüntülenebiliyor. Fitbit’in mobil uygulamasının en iyilerini bileğe taşıyan bu işletim sisteminde bulunan özellikler ise şöyle:

Tek bakışta tüm istatistikler önünüzde: Fitbit OS 2.0’la haftalık sağlık ve fitness istatistikleri, geçmiş aktiviteler, kalp ritmi, antrenman özetleri, fiziksel aktiviteye teşvik eden ilham veren mesajlar, tüyolar ve günlük antrenman rehberleri kullanıcının bileğinde!

Daha çok kişiye özel deneyim: Fitbit OS 2.0, kullanıcının kullanım verilerine göre hatırlatıcılar, kutlamalar, uyku özetleri, sosyal özellikler ve fiziksel aktiviteye teşvik eden bildirimler sunuyor. Bu özellik 2018’in sonunda gelecek.

Versa ayrıca Fitbit kullanıcılarının en sevdiği sağlık ve fitness özelliklerini 4 günden fazla pil ömrüyle birlikte veriyor.

Kişiselleştirilmiş fitness rehberi: Geliştirilmiş 24/7 PurePulse kalp ritmi takibi, Fitbit Coach’tan ekran üstü kişisel antrenmanlar, 15’den fazla egzersiz modu, GPS, yüzme aktivitesi takibi, 50 metreye kadar suya dayanıklılık, otomatik aktivite ve egzersiz takibi.

Sağlığınızın kontrolünü elinize alın: Kullanıcılar Uyku Evreleri ve İçgörüleri özelliğiyle ne kadar iyi uyuduklarını görebiliyor. Cardio Fitness Level özelliği ise kullanıcının ne kadar fit olduğunu gösteriyor. Reminders to Move özelliğine sahip yeni işletim sistemi, kullanıcıya günlük olarak fiziksel aktiviteler için hatırlatmalarda bulunuyor. Ayrıca SpO2 sensoru, uyku apnesi gibi önemli sağlık durumlarını takip etme imkanı veriyor.

Kadınlara özel sağlık takibi


Fitbit’in yaptığı uluslararası bir araştırmaya göre, kadınların yüzde 80’i adet döngüsünün kaç evresi olduğunu bilmiyor. Kadınların yüzde 70’i ise bir döngünün ortalama süresinin ne kadar olduğuna cevap veremiyor. Bu da kadın sağlığı konusunda farkındalığın ne kadar az olduğunu gösteriyor. Fitbit uygulamasındaki kadın kullanıcılar için geliştirilen sağlık takibi özelliğinin sundukları ise şöyle:

Döngünüzün bir adım önünde olun: Bu özellik sayesinde kadınlar adet döngülerinin verilerini kolaylıkla işleyebiliyor ve saklıyor. Ayrıca baş ağrısı, sivilce, kramp gibi belirtiler kaydedilebiliyor ve kullanıcının genel sağlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlıyor. İstenildiğinde bu veriler bir doktora da gösterilerek daha kişiselleştirilmiş bir tedavi imkanı sunuluyor.

Neler olacağını bilin: Kullanıcılar dinamik döngü tahminlerini, döngünün hangi aşamasında olduklarını ve hangi aralıkta adet göreceklerini görüntüleyebiliyor. Tüm bunlar Fitbit’in yeni kişiye özel döngü algoritmasıyla gerçekleşiyor. Bu algoritma, kullanıcı veri girdikçe daha da akıllı bir şekilde kişinin döngünün neresinde olduğunu tahmin edebiliyor.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.