N11 Gibi Site Yapmak

N11 Gibi Site Yapmak

N11 gibi site yapmak eticaret dünyasına girmeyi düşünenler için iyi bir fikir olabilir.

Ülkemizde henüz N11 benzeri siteler sayı olarak artmadığı için erken davranarak sizde büyükler arasında yer alabilirsiniz. Kurduğunuz siteden yapılan satışlardan komisyon alarak, reklam alarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Geleceği olan ve ülkemizde önü açık bir sektör olan eticaret çağa uyum sağlamak için bir süre sonra tüm firmalar bu sektöre yönelecektir. N11 gibi site kurmak AVM mantığı ile düşünülebilir. Satıcılar sitenizde mağaza açacak ve siz onlardan kira ya da komisyon alarak gelir elde edeceksiniz.

İnsanların AVM’lerden alışveriş yapma sebepleriyle C2C tarzında sitelerden alışveriş yapma sebepleri aynıdır. Tüm ihtiyaçlarını çok fazla dolaşmadan tek noktadan yapabilmek insanlara kolay gelir, aynı ürünü farklı satıcılarda farklı seçenek ve fiyatlarla bulabilirler ve kendilerine uygun olanı alırlar.

Bunun dışında tercih edilme sebepleri de vardır. N11 benzeri siteler kişilerin paralarını güven içinde saklar. Dolandırıcılık vb. durumlar en aza indirgenmiş olur, kredi kartıyla alışveriş yapmaktan çekinen kişiler bile bu tarz sitelere güvenerek rahat bir şekilde alışverişlerini yaparlar. Ürün ellerine geçince siparişi onaylarlar ve ücret satıcıya aktarılır. Müşterinin hakları korunmuş olur.

Başlangıçta kurumsal kimliğinizi oluşturmalı ve etkili reklam çalışmaları yapmalısınız. Ne kadar çok kişi sitenizden alışveriş yaparsa o kadar çok satıcı sitenizde mağaza açmak isteyecektir. Ya da ne kadar çok satıcı mağaza oluşturursa o kadar çok müşteri gelecektir. Bu ikisi birbiriyle bağlantılı şeylerdir. İlk zamanlarınızda kuponlar, hediye çekleri dağıtırsanız kişiler bunları kullanmak için sitenizden alışveriş yapacaklardır. Onlara ne kadar iyi olduğunuzu ispatlamalısınız.

Gerek görsellikle gerek hızla gerek kullanım kolaylığıyla müşterileri iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmalısınız. Karmaşık temalardan uzak durmaya çalışın, tasarımınızı oluştururken tamamen özgün olmaya çalışın kendinize özel bir tasarım olmalıdır. Başka sitelerin tasarımlarını kullanmanız kötü bir imaj çizebilir. Renk seçimini iyi yapmalısınız. Kendinize bir tane ana renk belirleyin, çok fazla renk kullanarak siteyi boğmayın, eticaret sitelerinde genellikle beyaz, gri gibi tonların kullanılması ürünlerin daha çok dikkat çekmesini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Unutmayın ki bir alışveriş sitesinde ön planda olan renkler değil ürünler olmalıdır.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.