Neden Bir Mobil Uygulamanız Olmalı?

Neden Bir Mobil Uygulamanız Olmalı?

Küçükten büyüğe her yaştan insanın elinde artık akıllı telefonlar bulunuyor. Akıllı telefonların bu denli hayatımıza girmesiyle beraber artık bilgisayar kullanımı azaldı.

Küçükten büyüğe her yaştan insanın elinde artık akıllı telefonlar bulunuyor. Akıllı telefonların bu denli hayatımıza girmesiyle beraber artık bilgisayar kullanımı azaldı. Akıllı cihazlar sayesinde bilgisayarda yaptığımı tüm işlemleri halledebilir hale geldik. Buna online alışverişler de dahil. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin büyük bir bölümü akıllı telefonlar üzerinden gerçekleşiyor.
Bir e-ticaret siteniz varsa ya da kurmayı düşünüyorsanız çağa ayak uydurmak için mutlaka bir mobil uygulamanız olması gerekir. Büyük alışveriş sitelerinin hepsinin mobil uygulaması mevcuttur. Peki mobil uygulama neden bu kadar önemli?
Öncelikle akıllı telefonlar bilgisayarlarda olduğu gibi tarayıcılar üzerinden işlem görmez. Tüm sosyal medya platformlarını mobil uygulaması üzerinden kullanmaktayız. Tüm işlemler mobil uygulamalar üzerinden gerçekleşir. Tarayıcıları genelde bir şeyler araştırmak için kullanırız. Kişiler alışveriş yapmak ya da ürünleri incelemek için sürekli tarayıcıdan sizin adresinizi yazmak zorunda kalacaklardır. Bu da onlar için çok kullanışlı bir durum değildir. Mobil uygulamalar her an tek dokunuşla açabilecekleri ve ürünleri inceleyip alışveriş yapabilecekleri platformlardır. Bu sebeple her zaman daha cazip gelir. Ayrıca kullanıcıların bazı bilgileri tarayıcılarda kaybolabilir ve müşteriler bu bilgileri sürekli girmek istemeyebilirler. Oturumun zaman aşımına uğraması gibi…
Bir diğer neden ise müşterilerinize her an ulaşabilmenizdir. Bu da bildirimler yoluyla olabilmektedir. Müşterilerinizin telefonlarına bildirimler göndererek kampanyalarınızı duymalarını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem kendinizi hatırlatmış olur hem de alışveriş yapmaya teşvik etmiş olursunuz. Kişilerin zevk ve tercihlerine göre farklı bildirimler göndererek size karşı sempati duymalarını sağlayabilirsiniz.
Mobil uygulamanızın kullanışlı olmasına ve e-ticaret sitenizle aynı ya da çok yakın kullanıma sahip olduğuna emin olmalısınız. Bazı mobil e-ticaret uygulamaları, e-ticaret web sitelerinden çok farklı bir şekilde tasarıma sahip olduğu için firmaların devamlı müşterileri bile mobil uygulamayı kullanırken yabancılık çekmektedir.
Mobil uygulamanızın hızlı ve doğru şekilde çalıştığına emin olduktan sonra kişilerin uygulamanızı duymasını sağlamalısınız. Bu tanıtımları sosyal medya hesaplarınızda yapabilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulamayı indiren kişilere fırsatlar sunarak daha çok kişinin uygulamanızı indirmesini sağlayabilirsiniz. Böylece mobil e-ticaret uygulamanızı kullananların sayısı artacak ve bu fırsatları kullanmak için müşterileriniz alışveriş yapmak isteyeceklerdir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.