Netflix Türkiye’de, Türkçe!

Netflix Türkiye’de, Türkçe! promegaweb izmir web tasarım
Netflix Türkiye’de, Türkçe! promegaweb izmir web tasarım

Dünyanın en yaygın online film servisi Netflix, Ocak ayından beri Türkiye’de de hizmet veriyor ancak geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel bir etkinlikle, Türkiye’de gerçek anlamda yatırımın kapısı aralandı. Netflix’in kurucu ortağı ve CEO’su Reed Hastings, İstanbul’da düzenlenen lansman toplantısına katılarak Türkçe içerik ve işbirliklerini müjdeledi.

Hazır yayınlar haricinde kendi özel yapımlarıyla dünyada önemli bir pazar payı elde eden Netflix, Türkiye pazarına yatırımını artırıyor. Kısa süre önce orijinal (kendi ürettiği) içerik oranını birkaç yıl içerisinde yüzde 50’ye çıkaracağını duyuran Netflix, Türkiye’de de özel dizi yapımları planları içinde.

Geçen yılki 450 saatlik orijinal içeriğini bu yıl 31 dizi filmle 600 saate çıkaracak olan şirket, 2017’de 6 milyar doları içerik üretimine yatıracak. 1997 yılında kurulduğunda, eve posta ile DVD gönderme modelini hayata geçiren Netflix, 2007 yılından bu yana streaming (internet üzerinden izlenebilen) yayın yapıyor.

Türkiye’de de telif anlaşmalarını yaparak, bu yılın ocak ayından bu yana kullanıma giren hizmet, fiyat ve paket çeşitlerinde de yeniliklere gitti.

15,99 TL’den başlayan fiyatlar

Türkçe arayüze geçen Netflix, fiyatlandırmayı da Türk Lirası olarak yapacak. SD görüntü sunan ve aynı anda tek cihazdan izlenebilen paket aylık 15,99 TL, HD çözünürlükteki ve 2 cihaz destekleyen paket 27,99 TL, Ultra HD (4K) destekleyen ve 4 cihazdan izlenebilen paket ise 39,99 TL fiyatla kullanılabiliyor.

Hastings, Netflix’e özel Türkçe içerik üretmek konusunda yerli yapım şirketleriyle ortaklık kurulabileceği konusunda da olumlu sinyal verdi. Bunun yanında, 20’den fazla yerli dizinin Türkiye’nin yanı sıra, Netflix’in diğer ülkelerdeki kataloğunda yer alacağını da müjdeledi. Hastings, Netflix’in Türk yapımlarının en büyük ihraççısı olacağını söylemesi, Türkiye’deki sinema ve dizi sektörü açısından heyecan verici.

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.