Nokia 3310 Efsanesi Huzurlarınızda! [MWC Özel]

Nokia 3310 Efsanesi Huzurlarınızda! [MWC Özel]
Nokia 3310 Efsanesi Huzurlarınızda! [MWC Özel]

Nokia’nın beklenen yeni telefonları arasında 3310, işletim sistemiyle bir parça hayal kırıklığı yarattı. Zira şirketin Android işletim sistemli bir uygun fiyatlı telefon çıkarması bekleniyordu. 3310’da Nokia’nın Series 30+ işletim sistemi kullanılmış. Telefon için “yarı akıllı” gibi bir ifade kullanabiliriz.

Fiyat konusunda da şaşırtıcı olduğunu söyleyebiliriz zira 52 dolar gibi bir fiyat etiketi açıklandı. Telefonun Türkiye’de resmi olarak satışa sunulup sunulmayacağı konusunda henüz bir açıklama yok. Nokia, Barselona’da 3310’un yanı sıra üç farklı model daha çıkardı. Bu ürünlerle ilgili haberimizi de takip edebilirsiniz.

Eski Nokia 3310’dan daha küçük ve daha hafif olan yeni model, yeşil, lacivert ve sarı renk seçenekleriyle sunulacak. Telefonda bulunan 2,4 inçlik QVGA ekranın altında, geleneksel tasarıma benzer bir fiziksel tuş takımı bulunuyor. Tuş takımına eklenen navigasyon tuşları da değiştirilmiş.

Telefonun arka bölümünde bulunan 2 megapiksellik kamerası bulunan Nokia 3310, Opera Mini tarayıcıyla internette gezinme imkanı sunuyor. Nokia’nın nostaljik zil sesleri ve sevilen Yılan oyunu da bizi karşılıyor. Nokia 3310’un Haziran ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Teknik Özellikler

Boyut: 115,6×51,0×12,8mm – 79,6 gram


Ekran: 2,4 inç QVGA


Kamera: 2 megapiksel, LED flaş destekli


Depolama: 32 GB’a kadar microSD kart desteği


Yazılım: Nokia Series 30+


Bağlantı: microUSB, Bluetooth 3.0, 3.5 mm AV bağlantı noktası

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.