Nokia’nın Amiral Gemisi Telefonu Nokia 9’da Yok Yok!

Nokia’nın Amiral Gemisi Telefonu Nokia 9’da Yok Yok!
Nokia’nın Amiral Gemisi Telefonu Nokia 9’da Yok Yok!

Cep telefonu pazarının ilk efsanelerinden biri olan Nokia, 2006’da hareketlenmeye başlayan akıllı telefon pazarında gücünü sürdürememiş, Apple ve Android telefonların sunduğu yenilikçi yaklaşımı gösteremediği için pazardan neredeyse silinmişti. Sonrasında Lumia markasıyla telefon bölümünü Microsoft’a satan şirket, bir süredir tekrar kendi adıyla telefon üretmeye hazırlanıyordu. İlk modeller tanıtıldı fakat beklenen o çarpıcı üst seviye model çıkışını henüz göremedik.

3D ses deneyimi sunulacak

Şirketin Nokia 9 olarak adlandırdığı yeni amiral gemisi telefonla ilgili bazı detaylar kulağımıza gelmeye başladı. Pazar standardı olarak, üst seviye modellerde olduğu gibi, Nokia 9’da da Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisi yer alacak. 6 GB gibi yüksek miktarda RAM taşıyacak olan cihazda öne çıkan özellik ise üç boyutlu ses teknolojisi OZO Audio olacak. Özellikle sanal gerçeklik gözlükleriyle kullanımında önemli bir avantaj sunan bu teknoloji, çevresel ses özelliği sağlıyor.

Çift arka kamera ve güçlü selfie kamerası

Nokia 9’un 5,5 inç boyutunda bir QHD çözünürlüklü OLED ekrana sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Nokia, kamera konusunda hep iyiydi. Bu telefonda da Carl Zeiss marka lensler tercih edilecek. Lensler diyoruz çünkü arka bölümde iki kamera olacağına kesin gözle bakılıyor. 22 megapiksel çözünürlüklü arka kameraya, 12 megapiksel çözünürlükü bir ön kamera eşli edecek.

İris okuyucu, suya dayanıklılık, güçlü pil

64 GB ve 128 GB olmak üzere iki dahili depolama seçeneği ile gelmesi beklenen Nokia 9’da parmak izi okuyucunun yanı sıra iris okuyucu da bulunacak. Bunlarla da bitmiyor! Nokia 9’un IP68 sertifikasıyla suya karşı dayanıklı olması beklenen telefon 3800 mAh kapasiteli bir pil taşıyacak. Kısacası Nokia 9’da yok yok! 

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.