Online Alışveriş Sitesi Kurmak

Kredi kartı ile alışveriş yapmak

Online Alışveriş sektörü dünyanın heryerinde büyük bir kitleye ulaşmakta. Şirketinizin büyümesini istiyorsanız yada ticaret dünyasına atılmak istiyorsanız e-Ticaret sizin için büyük bir kapı olabilir.

Bir firmanız var ve onu Online Ticaret sektörüne sokmak veya bu sektörde sıfırdan başlamak gibi bir planınız var ise öncelikle bir siteniz olması gerekiyor. İsterseniz ücretsiz isterseniz ücretli hazır paketler edinebilirsiniz. Ücretsiz hazır paketler güvenlik açıkları ve yazılımcılar ile doğrudan iletişim imkanının zor olması nedeniyle pek tercih edilmemektedir.

Eğer sıfırdan başlıyorsanız bir Domain adı yani firmanızın sanal kimliği için isim edinmeniz gerekiyor. Akılda kalıcı basit bir isim seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Örneğin N11, Amazon, Ebay… Daha sonra ürünlerinizi kendiniz üretmiyorsanız bir tedarikçi edinmelisiniz, ürünlerinizi satışa koyarken sadece kar amaçlı koymamalısınız, ürünün piyasa durumuna bir göz atmayı unutmayın.

Sitenizde para akışının kolay olması için sanal pos entegrasyonu yapmanız gerekmektedir. İyzico gibi firmalar ile anlaşmanız sizin için faydalı olacaktır.

Reklam çalışmalarına da büyük önem vermeniz gerekiyor, gerek sosyal medyadan gerek bloglar dan insanları sitenize çekmeniz ve sitenizi kalite bir şekilde tanıtmanız sizi 1-2 adım daha ileri atar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.