Microsoft’tan Büyüleyici Bilgisayar: Surface Studio

Microsoft’tan Büyüleyici Bilgisayar: Surface Studio promegaweb izmir web tasarım
Microsoft’tan Büyüleyici Bilgisayar: Surface Studio promegaweb izmir web tasarım

Microsoft, iMac’e rakip ve ilk hepsi bir arada bilgisayarı olan Surface Studio modelini duyurdu. Apple’ın iMac bilgisayarına rakip olacak bu cihaz, özellikle görsel işlerle uğraşan profesyonellere hitap ediyor.

Apple’ın iMac’ine rakip olarak konumlandırılan Surface Studio, özellikle tasarım ve kurgu gibi işlemlerle uğraşan profesyoneller için özel olarak geliştirilmiş bir masaüstü bilgisayar. Surface Studio’nun PixelSense olarak adlandırılan 28 inç büyüklüğündeki ekranı, sunduğu 4500×3000 piksel çözünürlüğün yanı sıra, Adobe sRGB ve DCI-P renk desteği ile özellikle grafik tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Surface Studio, iki farklı konfigurasyon seçeneğiyle geliyor. Intel’in 6. nesil Core i5 ve Core i7 işlemci ailesinden alan Surface Studio, 1 TB sabit diskin yanı sıra 8 GB ve 16 GB RAM seçeneklerine sahip. Cihazın en üst seviye donanıma sahip olan versiyonunda ise Core i7 işlemci, 2 TB hibrit disk, 32 GB RAM ve 4 GB NVIDIA GeForce GTX980M ekran kartı yer alıyor.

Microsoft Surface Studio için 3000 dolardan başlayan fiyatlarla ön sipariş alınmaya başlandı. En üst konfigürasyon tercih edildiğinde cihazın fiyatı 4200 doları buluyor.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.