Oyun Kulaklığı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oyun Kulaklığı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Oyun Kulaklığı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Oyuncu kulaklığı gibi donanımların kalitesi, oyun zevkini artırmakta büyük rol oynuyor. Peki doğru kulaklığı seçmek için nelere dikkat etmelisiniz? Çocukluğumdan beri bir oyun tutukunu olarak daima donanımlara büyük özen gösterdim. Kulaklık konusunda da üst seviye standartlarım olduğunu söyleyebilirim.

Bütçemin yettiği en kaliteli kulaklığı almak isterim ama bunu yaparken de bazı temel değerlere dikkat etmek gerekiyor. Çünkü hiçbir zaman, en payalısı en iyisi değildir. Bu rehber yazıda sizlere kulaklık seçerken dikkat etmeniz gereken temel kriterleri en özet haliyle anlatmak istiyorum.

Konfor olmazsa olmaz


Bir oyun kulaklığının, hafif olmakla beraber aynı zamanda uzun seanslar için konforlu da olması gerekiyor. Kulakların tamamını kaplayan kulaklıklar ideal çünkü daha kaliteli ses veriyorlar ve çevrenizdeki gürültüyü engelliyorlar. Tabii ki kulaklığınızın üzerine baskı yapmadan uzun kullanımda rahatsızlık vermemesi de önemli. Bununla birlikte, kulaklık yastığında kullanılan malzemenin yumuşaklığı ve terletip terletmediği de önem kazanıyor. Suni deriden yapılan veya tekstil malzemesinden yalılan yumuşak yastıklar tercihiniz olmalı.

Çevresel ses ister misiniz?


Çoğu kulaklık, stereo ses çıkışıyla her kulağa birer ses kanalı aktarırken, yüksek kaliteli bazı kulaklıklar her kulak için birden fazla hoparlör sağlayarak gerçek bir çevresel ses deneyimi sunarlar. Çevresel ses kulaklıklarının gerektiği gibi çalışabilmesi için ekran kartıyla uyumlu olması gerekir.

Mikrofon gerekecektir


Takım oyunlarında iletişimin önemi büyük. Bu yüzden de oyuncu kulaklıkları genellikle mikrofon da bulunduruyor. Bazı mikrofonların pozisyonu ayarlanabilir olduğu için daha verimli. Bu sebepten rahatça ayarlanabilir mikrofonlu kulaklıkları tercih etmelisiniz.

Ses kontrolü düğmeleri olmalı


Pek çok kulaklık, hızlı ve kolay erişim için kendilerine ait ses kontrolü düğmelerine sahip. Takım arkadaşlarınızın sesi az veya çok geldiği zamanlarda bu kontrol düğmeleri oldukça yardımcı olabilir. Bazı oyunlarda ise dönem dönem seslere çok daha dikkat etmeniz gerektiği için kulaklıktan açıp kısmak daha avantajlı olacaktır. Alacağınız kulaklıkta ses kontrol düğmesi bulunmalı.

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.