PlayStation 4 Pro Duyuruldu

PlayStation 4 Pro Duyuruldu promegaweb izmir web tasarım
PlayStation 4 Pro Duyuruldu promegaweb izmir web tasarım

Merakla beklenen yeni oyun konsolu modeli PlayStation 4 Pro, 4K çözünürlük ayrıcalığıyla tanıtıldı.

Bir süredir “PlayStation 4 Neo” koduyla bahsedilen yeni güncelleme ortaya çıktı. Sony, New York’ta düzenlediği etkinlikle yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro’yu tanıttı. En öne çıkan bilgi, PlayStation 4 Pro için çıkan her oyunun 4K çözünürlüğü desteklemesi.

Sony’nin oyun konsolundaki bu güncelleme, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak yeni nesil konsol için bir geçiş olarak yorumlanabilir. 4K çözünürlüğünde görüntüye ek olarak, sanal gerçeklik konusundaki çalışmalar, önümüzdeki döneme ışık tutacak.

İki kat artırılmış AMD Polaris grafik mimarisini kullanan yeni konsol, 1 TB sabit diskle geliyor. İşlemci aynı fakat saat hızı artırılmış. 4K Blu-ray sürücüne sahip olmaması ise bir miktar hayal kırıklığı yarattı.

Çok daha çarpıcı grafikler

Tanıtımda, yeni grafik kalitesinden övgüyle bahsedildi. Yeni renk paletinin yeteneklerini göstermek için Uncharted 4, Infamous: Last Light, Shadow of Mordor ve Horizon: Zero Dawn
gibi oyunlardan görüntüler sergilendi. Bununla birlikte, PlayStation 4 Pro’da HDR teknolojisi de önemli bir başlık. Normal PS4’lere de bu destek geliyor.

PlayStation 4 Pro’ları 4K olmayan TV’lerde de kullanmak mümkün olacak. Full HD televizyonlarda da üst seviye grafik ve oyunculuk performansı elde edilebilecek. Oyun üreticilerini de sıkı çalışacakları bir dönem bekliyor zira Sony, önümüzdeki dönem için daha fazla talepte bulunacak gibi görünüyor. PlayStation markalı tüm oyunlar kısa süre içinde 4K desteğine de kavuşacak.

Sony, Call of Duty: Infinite Warfare, Modern Warfare oyunlarını PlayStation 4 Pro uyumlu olarak piyasaya sürecek. Oyun şirketi Electronic Arts da Mass Effect: Andromeda’nın 4K oynanış videosunu sergileyerek izleyenleri şaşırttı. Çok yakında Ayrıca FIFA 17 ve Battlefied 1 de 4K olarak piyasada olacak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print
[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.