PlayStation 4 Pro Türkiye’de Satışta

PlayStation 4 Pro Türkiye’de Satışta promegaweb izmir web tasarım
PlayStation 4 Pro Türkiye’de Satışta promegaweb izmir web tasarım

Sony bugün, gelişmiş görüntü teknolojisi sayesinde şimdiye kadarki en zengin ve detaylı oyun deneyimini sağlayan süper güçlü oyun konsolu PlayStation 4 Pro’yu (PS4 Pro) piyasaya sürdü. Dinamik 4K oyun ve 4K eğlenceyi destekleyen PS4 Pro, Avrupa, Ortadoğu, Güney Afrika ve Avustralya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.

PlayStation 4 Pro çıkışı ile, Call Of Duty: Infinite Warfare (Activision), Ratchet & Clank, The Last of Us Remastered ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu (SIE Worldwide Studios) gibi satış rekorları kıran oyunlar PS4 Pro’nun artırılan gücünden yararlanmak ve görsel deneyimi zirveye taşımak üzere güncellendi.

PS4 Pro, 4K kalitesinde çözünürlüğü ve Yüksek Dinamik Aralığı (HDR) desteklemesi ile en son görüntüleme teknolojisinden yararlanıyor. PS4 Pro’nun güçlü CPU ve GPU’su, oyun geliştiricilerin dinamik 4K kalitesindeki grafikleri, eşi görülmemiş görsel hassasiyet ile veya daha akıcı ve istikrarlı kare hızlarında sunmasını ve böylece daha yüksek kalitede oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Tüm PS4 konsollarında olduğu gibi, sistem aynı zamanda daha gerçekçi ve çarpıcı derecede canlı görseller üreten HDR görüntüleme teknolojisi ile de uyumlu.

PS4 Pro’nun, raflardaki standart PS4’ün yanındaki yerini alması ile tüketicilerin seçenekleri de artırılmış oluyor. Oyuncular, her PS4 oyununu hem PS4 Pro hem de yakın zaman önce piyasaya sürülen inceltilmiş standart PS4 üzerinde oynayabiliyor. PS4 Pro ve standart PS4, aynı kullanıcı ara yüzünü paylaşıyor ve aynı canlı çevrimiçi topluma erişim sağlıyor. Kullanıcılar, istedikleri konsolu, ihtiyaç ve tercihlerine göre seçebiliyorlar. Ocak ayında piyasaya çıkacak olan PlayStation VR ise her iki sistem ile uyumlu olacak.

Ayrıca, PS4 Pro’daki Netflix uygulaması da, sistemin lansmanı ile güncellenerek kullanıcıların “Narcos 2. Sezon” ve Luke Cage” gibi 4K içeriği internet üzerinden izlemesine imkan verecek. Yıl sonuna kadar, Netflix’in yaklaşık 600 saatlik yeni 4K içerik sunması bekleniyor. Halihazırda en büyük 4K içerik kaynaklarından biri olan YouTube da, PS4 Pro üzerinde 4K içeriği desteklemek üzere güncelleniyor.

4K ya da HDR’ı desteklemeyen HDTV’ye sahip oyuncular için ise, PS4 Pro daha yüksek veya daha istikrarlı kare hızları ve gelişmiş grafikler gibi bir dizi avantaj sağlıyor olacak.

Teknik Özellikler

Renk: Jet Siyahı


Ürün kodu: CUH-7000 serisi


PS4 Pro fiyatı: 1.699 TL


Ana işlemci: Tek yongalı özel işlemci CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek


GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon tabanlı grafik motoru

Bellek: GDDR5 8GB


Depolama alanı: 1TB


Harici boyutlar: 295×55×327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk)


Ağırlık: Yaklaşık 3,3 kg


BD/ DVD sürücü: (sadece okuma) BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV


Giriş / Çıkış: Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) yuva × 3, AUX port × 1


Ağ: Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1,IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth® 4.0 (LE)


Güç: 100-240 V AC, 50/60Hz


Güç tüketimi: Maks. 310W


Kullanım sıcaklığı: 5º – 35º


AV çıkış: HDMI™ çıkış yuvası (4K/HDR destekler), DIGITAL OUT (OPTİK) yuvası

[st_tag_cloud]

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.