Sahte Yorumlar ve Takipçilerin Verdiği Zararlar

Sahte Yorumlar ve Takipçilerin Verdiği Zararlar

Sosyal medyada aktif olmak her firma için önemlidir ancak e-ticaret sektörü için ayrı bir önem vardır. Ne kadar çok kişiyle etkileşim içinde olursanız satışlarınıza aynı derece etki eder. Sosyal medyanın sağladığı avantajları artık e-ticaret sektöründeki herkes biliyor.

Bu avantajlardan yararlanmak için sahte takipçi satın alıyorlar ve sosyal medya hesaplarını bu şekilde kullanamaya devam ediyorlar. Bu tarz sahte takipçilerin size hiçbir faydası olmadığı gibi zararı da olacaktır. Sahte takipçilerin etkileşim açısından size bir şey kazandırmayacağı gibi genellikle gerçek kişiler olmadıkları için yaptıkları paylaşımlarında bir yararı olmayacaktır. Aynı zamanda sahte takipçileriniz gerçek kişiler tarafından fark edilirse kötü bir izlenim oluşturacaktır ve marka imajınız zedelenecektir.
Satın alınan takipçiler daha öncede söylediğimiz gibi genellikle gerçek kişiler değildir, bu takipçiler arasında gerçek kişilerde olabilir ancak bu kişilerin hedef kitlenizden olma olasılığı çok düşüktür.
Organik yollarla kazandığınız 10 takipçi, satın alarak kazandığınız 100 takipçiden çok daha fazla fayda sağlayacaktır.
Aynı zamanda e-ticaret sitelerinde yorumlar SEO açısından önemli olduğu için ve müşteriler bu kullanıcı yorumlarına önem verdikleri için sahte yorumlarda kullanılıyor. Ancak bu yorumlar kendilerini ilk bakışta belli ediyor ve potansiyel müşterilerin size olan güvenini zedeleniyor.
Arama motorları açısından bakarsak onların sahte yorumları algılaması çok daha kolaydır ve sizi arama motoru sıralamasında geri planlara düşürebilir. Bu sebepten dolayı bu tarz işlemler yaparken sosyal medyaya göre çok daha dikkatli olmalısınız. Özellikle arama sıralamasında yer edinmiş bir e-ticaret siteniz varsa bu durum sizi ciddi anlamda kötü etkileyecektir.

Detaylı bilgi alın,
– Yönetim Panelli ve Mobil Uyumlu Web Sitesi
– Neden bir internet sitesi açmalıyım?
– İnternet sitesi açarken nelere dikkat edilmeli?
– E-ticaret
– Size Özel Web Yazılım
– Web Barındırma / Web Hosting
– İzmir Web Tasarım
– Google Seo Arama Motoru Optimizasyonu
– İnternet Reklamcılığı / Google Adwords / Google Ads

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Print

Web sitemizde yer alan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.